Dnes najčítanejšie
Vodič v Rudine zrazil muža čakajúceho na autobusovej zastávke. Polícia zistila, že bol pod vplyvom alkoholu

06 jún 2017 - 16:40

Vodič nebezpečne idúceho autobusu mal vážne zdravotné komplikácie, cestujúcim sa ospravedlňuje

Foto: Vodič nebezpečne idúceho autobusu mal vážne zdravotné komplikácie, cestujúcim sa ospravedlňuje
Foto: ilustračné
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Počas dnešného dňa sme informovali o včerajšej nebezpečnej jazde autobusu, ktorý smeroval do automobilky KIA. Prepravu zmluvne zabezpečuje externá spoločnosť, ktorej vodič mal na ceste z Martina vážny zdravotný problém. Autobus sa presúval rýchlosťou približne len 30 kilometrov za hodinu, čím brzdil premávku.

Cestujúci si všimli, že sa deje niečo neštandardné v momente, kedy vodič neodbočil do areálu automobilky, ale pokračoval ďalej v jazde smerom na Terchovú. Podľa informácií, ktoré zverejnili na sociálnych sieťach zamestnanci automobilky, mal šofér jazdiť v protismere a neprimerane vysokou rýchlosťou.

Časť posádky autobusu sa ho snažila dostať preč z miesta vodiča a zastaviť vozidlo, čo sa im nakoniec podarilo a incident skončil bez nehody. Vodič mal počas jazdy zdravotné komplikácie, údajne si celú záležitosť nepamätá. Z miesta ho odviezla záchranná služba.

Prostredníctvom svojich známych sa cez sociálne siete ospravedlnil všetkým cestujúcim, ktorých viezol. Nebezpečná jazda smerom na Terchovú nebola úmyselná a vodič nechcel nikoho ohroziť. Za jeho správanie bola zodpovedná náhla zdravotná indispozícia, teda nastala situácia, ktorá sa môže prihodiť každému z nás.

Vodič je hospitalizovaný v nemocnici.

Dopravný servis
Oškerda
Práca na ceste
06:45
Oškerda
Hmla
06:43
Lavobrezná
Práca na ceste
06:41
Strečno
Jama na ceste
05:55
Rajecká cesta
Policajná hliadka
05:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia