Dnes najčítanejšie
VIDEO: Ďalší z domácich vodičov bránil v plynulej jazde v dvoch pruhoch na ulici Vysokoškolákov

06 jún 2017 - 08:35

Nebezpečná jazda autobusu smerujúceho do závodu KIA, vodiča zastavili až pri Terchovej

Foto: Nebezpečná jazda autobusu smerujúceho do závodu KIA, vodiča zastavili až pri Terchovej
Foto: ilustračné
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Posádka autobusovej linky, ktorá prepravuje cestujúcich z Martina do žilinskej automobilky KIA, len tak ľahko nezabudne na včerajšie ráno. Zamestnanci závodu počas neho zažili dramatickú situáciu, keďže vodič sa počas cesty začal správať neštandardne a nereagoval na ich výzvy. S autobusom pokračoval smerom do Terchovej. 

„Celú cestu popod Strečno išiel strašne pomaly, asi 30 km/h a keď už vychádzal od hypertesca smerom na Tepličku, tak zrazu začal pridávať plyn a šiel v protismere,“ opísal nám situáciu jeden z našich čitateľov.

Vodič mal podľa jeho slov na ceste II/583 prechádzať do protismeru a bez zastavenia v závode KIA pokračovať v jazde do Terchovej, pričom išiel neprimerane vysokou rýchlosťou. Cestujúci ho nevedeli zastaviť a začali mať strach z nebezpečnej jazdy. Príčinu rýchlej jazdy si nevedeli vysvetliť, no šoféra sa snažili okamžite zastaviť, aby nedošlo k nešťastiu.

„Museli ho za jazdy spacifikovať a ďalší z cestujúcich v autobuse zastavil nejako autobus,“ dodal čitateľ. Počas jazdy zavolali cestujúci záchranku aj políciu, po zastavení absolvoval vodič dychovú skúšku na alkohol s negatívnym výsledkom. Jeho správanie bolo s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobené náhlym zdravotným problémom.

Celý incident sa, našťastie, skončil bez zranení, vodič napokon skončil v nemocnici, kde sa podrobil zdravotným vyšetreniam. 


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Iné nebezpečenstvo
09:13
Rudinka
Práca na ceste
08:53
Oškerda
Práca na ceste
08:41
Strečno
Prekážka na ceste
08:30
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
08:26
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia