Dnes najčítanejšie
Doprave medzi Žilinou a Terchovou hrozí kolaps, rekonštruovaný most pri Krasňanoch je vážne poškodený

04 september 2014 - 12:15

Prvý predsadený priestor pre cyklistov v Žiline

Na križovatke ulíc Fándlyho – Suvorovova – Komenského sa v súčasnosti realizuje zmena dopravného značenia. Toto dopravné značenie má za cieľ uľahčiť prejazd križovatkou pre cyklistov. Určite ste si už všimli piktokoridory, ktoré sú na križovatke už vyznačené. Teraz sa k nim pridali predsadené priestory pre cyklistov V5d. Tie umožňujú cyklistom radiť sa pred križovatkou pre automobily, čím aj psychologicky aj fyzicky zlepšujú bezpečnostnú situáciu najmä pre cyklistov a to tým, že sú viditeľní pre motoristov. navyše križovatkou prechádzajú ako prví.

Prvý predsadený priestor pre cyklistov v Žiline si môžete všimnúť na ulici Fándlyho pri vstupe do križovatky. Samotný priestor pre cyklistov je podfarbený pre lepšiu viditeľnosť zelenou farbou a je nastriekaný termoplastom,tak aby značenie vydržalo viac ako klasické dopravné značenie. Na danej trase nájdeme aj nové smerové tabule pre cyklistov, opäť prvé svojho druhu v Žiline. Dúfame, že nie posledné!

Takéto riešenia už v súčasnosti využíva hlavné mesto Bratislava. Týmto krokom sme sa aspoň sčasti priblížili súčasnému trendu dopravného značenia vo vyspelej Európe ako aj svete. Navyše môžeme neskromne povedať, že uvedené dopravné značenie sme spolunavrhovali a presadili pri novele vyhlášky 9/2009.

zdroj: OZ Mulica

Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
10:42
Strečno
Kolóna
10:29
Strečno
Jama na ceste
10:08
Estakáda
Jama na ceste
09:55
Priemyselná
Jama na ceste
09:52
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina