Dnes najčítanejšie
Martin z Petrovíc vyhral v známej televíznej súťaži, celú výhru venoval novorodeneckému oddeleniu žilinskej nemocnice

02 september 2014 - 11:05

Mesto Žilina predáva kórejskú dedinu v Krasňanoch - za 14 miliónov eur

Foto: Mesto Žilina predáva kórejskú dedinu v Krasňanoch - za 14 miliónov eur
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Taká je cena za sedem bytoviek a deväť rodinných domov. Žilina predáva kórejskú dedinu v Krasňanoch a štartovacia cena je 14 000 000 eur. Dôvodom predaja je dlžoba voči štátu vo výške 17,5 milióna eur, ktorú musí mesto vrátiť do konca roka. Dedinu postavilo mesto v roku 2006 pre manažérov automobilky KIA, ktorým teraz hrozí sťahovanie.

Na predaj prebehne obchodná verejná súťaž, do ktorej sa môžu záujemcovia prihlásiť do 9. septembra. Následne sa 12. septembra v prípade, že bude ponúk viac, uskutoční elektronická aukcia a víťaz bude vyhlásený do 16. septembra. špekuluje sa aj nad tým, či má o kórejskú dedinu záujem samotná automobilka KIA. Tá začiatkom roka potvrdila záujem o kúpu, podľa radnice je však ochotná zaplatiť predajnú cenu vo výške polovice z investovaných 17 a pol milióna eur.

K prípadu sa ešte začiatkom roka vyjadril aj primátor Igor Choma: „Kia potvrdila záujem, ale chce to kúpiť za polovičnú cenu. Toto je pre nás zatiaľ neprijateľné. Samozrejme, našou snahou je predať to za čo najviac peňazí, tak, aby sme tie peniaze kompletne všetky mohli previesť na štát a aby ten rozdiel bol čo najnižší, pretože rozdiel medzi povedzme tými 14 a 17,5 miliónmi by muselo mesto vrátiť zo svojho.“

Do konca roka sa tak musí rozhodnúť o osude približne 100 manažérov, ktorí bývajú v tomto uzavretom komplexe napríklad so spoločnou jedálňou či tenisovými kurtmi. Sedem bytoviek a deväť rodinných domov je monitorovaných kamerovým systémom.

zdroj: TA3


Dopravný servis
Nemocničná
Práca na ceste
07:39
Strečno
Jama na ceste
07:27
Radoľa
Kolóna
07:11
Estakáda
Iné nebezpečenstvo
07:11
Budatínska Lehota
Kolóna
07:07
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina