Dnes najčítanejšie
VIDEO: Zrážke áut na ulici Vysokoškolákov sa dalo predísť, miesto je známe častými nehodami

05 máj 2017 - 09:00

Športovú halu na Rosinskej ceste oficiálne otvorili, poskytuje priestor pre 13 športov

Foto: Športovú halu na Rosinskej ceste oficiálne otvorili, poskytuje priestor pre 13 športov
Foto: TS ŽSK

Zmodernizovaná Športová hala na Rosinskej ceste bola vo štvrtok 4. mája 2017 oficiálne otvorená za účasti žilinského župana Juraja Blanára a primátora mesta Žilina Igora Chomu. Priestory haly zrekonštruovala župa za 704-tisíc eur. Žilina sa tak konečne dočkala športovej haly, keďže ako krajské mesto dlhodobo nemala halu s priestorom pre väčšie obecenstvo.

Halu otvorili futbalisti, kedy si sily zmerali majstri z MŠK Žilina a výber do 19 rokov. Športovú halu župa kompletne zateplila, vymenila okná, dvere, omietky i hygienické zariadenia na prízemí aj poschodí. Hala má tiež novú vzduchotechniku a podlahy.

„Športovci si obnovu pochvaľovali, no najmä špeciálne odpruženú palubovku či zrekonštruované šatne. Je to úplne nový priestor, ktorý im ponúka skvelé podmienky na tréningy a súťaže. Termíny tu už majú zarezervované aj majstrovstvá v rôznych športoch, verím preto, že hala bude využívaná na maximum,“ uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár.

Hala bude slúžiť aj vedľajšiemu športovému gymnáziu, jeho budovu tiež zrekonštruujú


Zrekonštruovaný priestor budú doobeda využívať predovšetkým študenti Spojenej školy na Rosinskej, ktorej súčasťou je športové gymnázium. Žiaci tu budú pravidelne trénovať a kondične sa pripravovať. „Našimi absolventmi je mnoho významných slovenských športovcov, preto nám záleží, aby sme aj naďalej pripravovali deti na najvyššej úrovni. V hale sa dá trénovať 13 športov a otvorená je tiež pre športové kluby a verejnosť,“ uviedla riaditeľka školy Mária Wienerová.

Spojená škola na Rosinskej je v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, vonkajšiu časť areálu vylepšili tromi ihriskami a tartanovou bežeckou dráhou. Rekonštrukcie sa dočká aj samotná budova školy.Zdroj: TS ŽSK


Dopravný servis
Košická
Kolóna
10:29
Kysucká
Prekážka na ceste
10:26
Strečno
Kolóna
10:12
Koňhora
Práca na ceste
09:57
Kamenná
Kolóna
09:37
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina