Dnes najčítanejšie
VIDEO: V mestskej časti Bytčica prešiel vlak cez priecestie až po otvorení závor

04 máj 2017 - 14:17

Ján Slota bol odsúdený v prípade podplácania, dostal rok podmienečne a 6-ročný zákaz šoférovania

Foto: Ján Slota bol odsúdený v prípade podplácania, dostal rok podmienečne a 6-ročný zákaz šoférovania
Foto: ilustračné

Bývalý primátor Žiliny a predseda SNS Ján Slota sa na Špecializovanom trestnom súde dozvedel verdikt v prípade obvinenia vo veci prečinu podplácania. Toho sa mal dopustiť po minuloročnej nehode pri Lietavskej Lúčke, pri ktorej narazil na svojom Porsche do dvoch automobilov. Následne mal jednému z účastníkov nehody ponúknuť finančnú hotovosť. Výmenou za to nemal účastník kontaktovať políciu.

„Sudca Špecializovaného trestného súdu vydal 21. apríla 2017 trestný rozkaz vo veci prečinu podplácania. Uznal v ňom obvineného vinným a uložil mu súhrnný trest odňatia slobody vo výmere 1 rok s podmienečným odkladom na 2 roky,“ spresnila hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková pre portál čas.sk.

V trestnom rozkaze, ktorý zatiaľ nie je právoplatný, nahradil súd rozsudok a trest aj za prvý prípad, v ktorom bol Slota odsúdený za šoférovanie pod vplyvom alkoholu. Vtedy mu Krajský súd v Žiline udelil za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky trest odňatia slobody v dĺžke trvania štyri mesiace, exprimátor Žiliny dostal podmienečný odklad trestu so skúšobnou dobou 2 roky.


V novom rozsudku mu tak sudca pridal ďalších 8 mesiacov s podmienečným odkladom na 2 roky, v prípade, že sa Slota neodvolá. Zároveň nesmie viesť akékoľvek motorové vozidlo po dobu 6 rokov.38 reakcií


Dopravný servis
Predmestská
Kolóna
21:26
Predmestská
Stacionárny radar
21:24
Oškerda
Iné nebezpečenstvo
20:44
Rudinka
Prekážka na ceste
20:41
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia