Mobilné odberné miesta - AG testy

28 apríl 2017 - 15:40

Železničný most v Žiline opravia počas mája

Foto: Železničný most v Žiline opravia počas mája
Foto: ilustračné / zilina-gallery.sk

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vykonajú v máji opravu oceľovej konštrukcie železničného mosta v zriaďovacej železničnej stanici v Žiline. Most sa nachádza na bratislavskom výhybkovom zhlaví stanice a preklenuje vodný tok Rajčianku.

ŽSR budú v pracovných dňoch od 2. do 12. mája vykonávať opravu zavetrovacích prvkov oceľovej konštrukcie v 1 .traťovej koľaji. Pri výlukovej činnosti dôjde k zváraniu, brúseniu, páleniu, nitovaniu a náteru opravených častí mostnej konštrukcie.
V súčasnosti je železničná doprava medzi Žilinou a Dolným Hričovom vedená obojsmerne, iba po 2. traťovej koľaji, z dôvodu prebiehajúcej modernizácie uvedeného úseku.

Proti správnemu smeru jazdia vlaky v smere od Dolného Hričova, v mieste opravy mosta budú vedené variantnými trasami do zriaďovacej železničnej stanice v Žiline. Oprava oceľovej konštrukcie železničného mosta v 2. traťovej koľaji nad vodným tokom Rajčianka je naplánovaná od 22. do 26. mája.

ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s prípadnými obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dôjsť počas opravy mostných konštrukcií.
16 reakcií
Zdroj: TS ŽSR


Dopravný servis
Strečno
Policajná hliadka
08:13
Nemocničná
Prekážka na ceste
07:42
Strečno
Policajná hliadka
07:07
Strečno
Policajná hliadka
07:00
Strečno
Policajná hliadka
07:00
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.