Dnes najčítanejšie
Polícia obvinila dvoch majiteľov prevádzok, ktorí opakovane porušovali nariadenia, jedného už odsúdili
Mobilné odberné miesta - AG testy

26 apríl 2017 - 11:06

Vodiči parkujú v areáli nemocnice na zákazoch, autami blokujú aj prechod sanitiek

Situácia s parkovaním sa v žilinskej fakultnej nemocnici po obnove parkovacích miest a príjazdových komunikácií o niečo zlepšila. Na cestách boli doplnené nové zvislé dopravné značky, tiež bola zmenená organizácia dopravy. Časť úzkych uličiek sa zmenila na jednosmerné cesty, pribudli desiatky nových parkovacích miest. S nimi zákazy státia či zastavenia.

Zákazy zastavenia boli po novom vyznačené aj pred hlavnou budovou, kde zvykli niektorí vodiči nechávať svoje autá odstavené aj niekoľko hodín. Takto zaparkované vozidlá tvorili prekážky, pričom znemožňovali príjazd sanitným vozidlám. Ani zavedenie zmien však neodradilo časť vodičov, aby zákazy ignorovali a na miestach parkovali.

Sťažené podmienky nevyhovujú ani vodičom sanitiek, neohľaduplné správanie vodičov im komplikuje prevoz pacientov do budovy. Pri budove síce majú vyhradené miesta, tie sú však takmer permanentne obsadené osobnými autami.

Veľké záchytné parkovisko priamo v areáli zostáva prázdne

V areáli nemocnice pritom naďalej funguje veľké záchytné parkovisko, ktoré je sprístupnené všetkým pacientom. Parkovisko bolo vybudované ešte pred rekonštrukciou ciest a parkovísk a slúži práve pacientom a návštevníkom krajskej nemocnice. Napriek tomu časť vodičov parkuje svoje autá bližšie k nemocnici a za cenu porušovania pravidiel.

Dôvodom je pravdepodobne väčšia vzdialenosť od vchodu do hlavnej budovy, odhadom je to približne 200 metrov. Takáto vzdialenosť nemusí vyhovovať najmä pacientom, ktorí majú problémy s chôdzou. Oveľa menej problémovým riešením je ich vysadenie pred budovou a následne zaparkovanie na štrtkovom parkovisku. 

Galéria: 15 fotiek52 reakcií


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
17:45
Oškerda
Policajná hliadka
17:13
Oškerda
Policajná hliadka
16:59
Košická
Jama na ceste
16:55
Strážov
Policajná hliadka
16:45
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.