Dnes najčítanejšie
Testy odhalili v utorok 567 prípadov koronavírusu, v rámci kraja je najviac v Martine a na Orave

26 apríl 2017 - 11:06

Vodiči parkujú v areáli nemocnice na zákazoch, autami blokujú aj prechod sanitiek

Situácia s parkovaním sa v žilinskej fakultnej nemocnici po obnove parkovacích miest a príjazdových komunikácií o niečo zlepšila. Na cestách boli doplnené nové zvislé dopravné značky, tiež bola zmenená organizácia dopravy. Časť úzkych uličiek sa zmenila na jednosmerné cesty, pribudli desiatky nových parkovacích miest. S nimi zákazy státia či zastavenia.

Zákazy zastavenia boli po novom vyznačené aj pred hlavnou budovou, kde zvykli niektorí vodiči nechávať svoje autá odstavené aj niekoľko hodín. Takto zaparkované vozidlá tvorili prekážky, pričom znemožňovali príjazd sanitným vozidlám. Ani zavedenie zmien však neodradilo časť vodičov, aby zákazy ignorovali a na miestach parkovali.

Sťažené podmienky nevyhovujú ani vodičom sanitiek, neohľaduplné správanie vodičov im komplikuje prevoz pacientov do budovy. Pri budove síce majú vyhradené miesta, tie sú však takmer permanentne obsadené osobnými autami.

Veľké záchytné parkovisko priamo v areáli zostáva prázdne

V areáli nemocnice pritom naďalej funguje veľké záchytné parkovisko, ktoré je sprístupnené všetkým pacientom. Parkovisko bolo vybudované ešte pred rekonštrukciou ciest a parkovísk a slúži práve pacientom a návštevníkom krajskej nemocnice. Napriek tomu časť vodičov parkuje svoje autá bližšie k nemocnici a za cenu porušovania pravidiel.

Dôvodom je pravdepodobne väčšia vzdialenosť od vchodu do hlavnej budovy, odhadom je to približne 200 metrov. Takáto vzdialenosť nemusí vyhovovať najmä pacientom, ktorí majú problémy s chôdzou. Oveľa menej problémovým riešením je ich vysadenie pred budovou a následne zaparkovanie na štrtkovom parkovisku. 

Galéria: 15 fotiek52 zdieľaní

Dopravný servis
Nemocničná
Prekážka na ceste
21:08
Strážov
Prekážka na ceste
19:26
Hričovská
Jama na ceste
19:00
Strečno
Práca na ceste
18:59
Rajecké Teplice
Práca na ceste
18:57
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia