Dnes najčítanejšie
Polícia pátra po dvoch Žilinčanoch, ktorí sa skrývajú a vyhýbajú sa tak nástupu do väzenia

21 apríl 2017 - 09:16

Verdiho Maškarný bál v mníchovskej produkcií už 2. mája v CINEMAX ŽILINA

Foto: Verdiho Maškarný bál v mníchovskej produkcií už 2. mája v CINEMAX ŽILINA
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Produkcia opery Maškarný bál si vyslúžila už niekoľko skvelých hodnotení.

„Impozantná vokálna slávnosť“ (Bayerische Staatszeitung). “Speváci dostali publikum do vytrženia (Bayerische Staatszeitung). “Absolútny triumf” (La Razón). “Táto produkcia ukazuje, aká môže byť utopická opera” (Abendzeitung).

Kiná CINEMAX ju uvedú už v utorok 2. mája o 19:00.

Bývalý hudobný riaditeľ bavorskej štátnej opery Zubin Mehta sa vracia do legendárneho domu (kde jeho obraz zdobí jednu zo vstupných hál), aby svoje 80-te narodeniny oslávil dirigovaním Verdiho majstrovského diela v po prvý krát inscenovanej produkcii. Pozoruhodné obsadenie tejto opery tvoria sopranistka Anja Harteros spievajúca Améliu po prvý krát a “napĺňajúca každý tón s verdiovskou intenzitou,” tenor Piotr Beczala, ako “vizuálne a hlasovo temperamentný Riccardo” a George Petean ako “príkladný” Renato (Neue Musikzeitung).

V hudobne super-senzitívnej novej produkcii režiséra Johannesa Eratha tento historicky založený príbeh nedovolenej lásky, sprisahania a zrady sa odohráva v surrealistickom, tienistom prostredí transformovaného osvetlením a projekciou. Osobitná pochvala bola udelená nadšenými kritikmi maestrovi Mehtovi, ktorý “vytvoril intenzívne hudobné spojenia, čarovne viedol svoj orchester a neprekonateľné hlasy tak ľahko, ako keď vzduch nadnáša paraglajdistu… Po hudobnej stránke bolo toto predstavenie ako sen”  (Frankfurter Allgemeine Zeitung).

Diváci kín CINEMAX si Verdiho operu Maškarný bál vychutnajú v zázname z Mníchova s anglickými titulkami už v utorok 2. mája o 19:00.

V kinách na divákov čaká ako už tradične prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz!

Miesto: CINEMAX ŽILINA
Dátum: 02.05.2017 - 19:00Dopravný servis
Strečno
Kolóna
18:12
Mojšova Lúčka
Kolóna
18:11
Lavobrezná
Práca na ceste
17:59
Strečno
Jama na ceste
17:45
Košická
Kolóna
17:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia