Dnes najčítanejšie
Pri prvom kosení v Žiline omylom pokosili súkromný pozemok, situácia sa dnes zopakovala druhýkrát

27 august 2014 - 07:51

Pozor na cenné veci vo vozidlách! Vaše auto aj po zamknutí môže zostať otvorené

Foto: Pozor na cenné veci vo vozidlách! Vaše auto aj po zamknutí môže zostať otvorené
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V poslednom období sa na Slovensku opakujú prípady rušenia diaľkového zamykania motorových vozidiel.

Motorové vozidlá zostávajú v dôsledku rušenia signálu nezamknuté, čo si niekedy vodiči nevšimnú. Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb odporúča, aby sa majiteľ, alebo vodič vždy pred odchodom od vozidla presvedčil,  či je skutočne zamknuté. V prípade odcudzenia vecí z nezamknutého auta hrozí, že poisťovňa zníži poistné plnenie, alebo ho odmietne plniť.

Diaľkové ovládače na zamykanie automobilov zariadenia malého výkonu, ich rušenie môže spôsobovať akékoľvek iné zariadenie s vyšším výkonom, ktoré má napríklad poruchu. Môže to však robiť aj niekto úmyselne.

V Žiline bolo zaznamenaných niekoľko prípadov. V jednom z nich rušenie spôsoboval napájací zdroj diaľkovo ovládanej závory. V ďalšom bol na príčine pokazený autoalarm neďaleko zaparkovaného auta.

Vyskytli sa však aj úmyselné rušenia týchto zariadení kriminálnymi skupinami. Ich cieľom bývajú cenné veci uložené vo vozidlách a niekedy žiaľ aj samotné vozidlá.


Polícia odporúča vodičom a majiteľom vozidiel, aby vo vozidlách nenechávali osobné veci, doklady, kľúče, príručné tašky, notebooky a iné veci. Odložené veci, najmä na viditeľných miestach, sú lákadlom pre zlodejov,” uviedla žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Dopravný servis
Strečno
Zver pri ceste
01:53
Rudinka
Jama na ceste
23:42
Oškerda
Policajná hliadka
23:38
Radoľa
Práca na ceste
23:37
Estakáda
Jama na ceste
23:37
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia