Dnes najčítanejšie
VIDEO: Aktuálne zábery z modernizácie železničného uzla v žilinskej stanici

19 apríl 2017 - 01:12

Firmu, ktorá na sídlisku Vlčince znečisťovala chodníky a ničila trávniky, riešila mestská polícia

Foto: Firmu, ktorá na sídlisku Vlčince znečisťovala chodníky a ničila trávniky, riešila mestská polícia
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Obyvatelia sídliska Vlčince podali ešte začiatkom apríla na Mestský úrad v Žiline podnet, v ktorom upozorňovali na znečistenie chodníka a cesty na Karpatskej ulici. So znečistením súviselo aj poškodzovanie trávnika a prejazd nákladných vozidiel po trávnatých plochách. Na prípad nás ešte v marci upozornili aj čitatelia.

„V tráve sú vyjazdené koľaje až do blata a všetko toto blato je nanosené na chodníkoch a ceste,“ opisoval v tom čase čitateľ Michal. Ako vtedy uviedol, stavebná firma pri navážaní materiálu prechádzala aj mimo asfaltových plôch a spôsobovala neporiadok. Obyvatelia chodili po blate a zo strany firmy, ktorá realizovala práce, sa nápravy nedočkali.

Situáciu na Karpatskej ulici bola skontrolovať aj mestská polícia. Hliadka na mieste zistila, že došlo k poškodeniu trávnika stavebnou firmou a bolo tiež zistené aj znečistenie verejného priestranstva - chodníka a cesty. Poškodenie verejne prístupnej zelene bolo spôsobené nákladným vozidlom. Vodič motorového vozidla, ktorým dochádzalo k znečisteniu, bol hliadkou doriešený v blokovom konaní. 

Hliadka po obhliadke zistila, že na uvedenej ulici sa realizuje rekonštrukcia bytového domu a práve s ňou je spojený prejazd nákladných vozidiel po chodníkoch a tráve. Mestskí policajti doriešili situáciu s technickým riaditeľom spoločnosti a spísali s ním zápisnicu. Technický riaditeľ uviedol, že na základe usmernení v stavebnom povolení uvedie firma zeleň do pôvodného stavu po ukončení všetkých stavebných prác.

Obyvatelia Karpatskej ulice by sa tak mali už čoskoro dočkať nápravy problému. Budú však ešte musieť chvíľu počkať, kým sa rekonštrukcia úplne skončí. Problém s blatom na chodníkoch by sa už ale nemal opakovať, nakoľko bol vodič poučený aj pokutovaný.


Dopravný servis
Gbeľany
Policajná hliadka
17:00
Rudinka
Kolóna
16:54
Kotešová
Práca na ceste
16:52
Strečno
Jama na ceste
16:43
Brodno
Prekážka na ceste
16:22
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia