Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Odborári plánujú blokovať Košickú v Žiline, chcú poukázať na životnú úroveň obyvateľov Slovenska
COVID-19 vývoj situácie v kraji

25 august 2014 - 16:32

Minulý týždeň na cestách v Žilinskom kraji až 10 vodičov s viac ako 1 promile

Minulý týždeň v Žilinskom kraji priniesol na cestách 37 vodičov motorových i nemotorových vozidiel pod vplyvom alkoholu. Z toho desiatim bolo dychovou skúškou zistené viac ako 1 promile alkoholu.

„Siedmim vodičom motorových vozidiel namerali pod jedno promile. Jeden vodič sa odmietol podrobiť dychovej skúške na alkohol, lekárskemu vyšetreniu odberom a vyšetrením krvi alebo iného biologického materiálu, či nie je ovplyvnený návykovou látkou. Kontrolám neušli ani vodiči nemotorových vozidiel, pričom pod vplyvom alkoholu bolo 19 z nich,“ uviedol krajský policajný hovorca Radko Moravčík pre TASR.

Až 2,46 promile nafúkal 32-ročný Ján z okresu Liptovský Mikuláš, ktorého zastavili v sobotu (23.8.) v noci na miestnej komunikácii v Liptovskej Kokave. Policajti ho obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. „Hliadka Obvodného oddelenia PZ Liptovský Hrádok mu pri dychovej skúške namerala 1,18 mg/l alkoholu v dychu (2,46 promile). Skrátené vyšetrovanie poverený príslušník PZ skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až jeden rok,“ dodal Moravčík.

zdroj: spravy.pozri.sk


Dopravný servis
Oškerda
Prekážka na ceste
01:09
Strečno
Policajná hliadka
00:45
Oškerda
Policajná hliadka
00:28
Rudinka
Policajná hliadka
00:25
Strečno
Kolóna
00:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia