Dnes najčítanejšie
Z mosta na sídlisku Vlčince odpadla kovová konzola, rekonštrukcia by sa mohla začať v budúcom roku

25 august 2014 - 16:32

Minulý týždeň na cestách v Žilinskom kraji až 10 vodičov s viac ako 1 promile

Minulý týždeň v Žilinskom kraji priniesol na cestách 37 vodičov motorových i nemotorových vozidiel pod vplyvom alkoholu. Z toho desiatim bolo dychovou skúškou zistené viac ako 1 promile alkoholu.

„Siedmim vodičom motorových vozidiel namerali pod jedno promile. Jeden vodič sa odmietol podrobiť dychovej skúške na alkohol, lekárskemu vyšetreniu odberom a vyšetrením krvi alebo iného biologického materiálu, či nie je ovplyvnený návykovou látkou. Kontrolám neušli ani vodiči nemotorových vozidiel, pričom pod vplyvom alkoholu bolo 19 z nich,“ uviedol krajský policajný hovorca Radko Moravčík pre TASR.

Až 2,46 promile nafúkal 32-ročný Ján z okresu Liptovský Mikuláš, ktorého zastavili v sobotu (23.8.) v noci na miestnej komunikácii v Liptovskej Kokave. Policajti ho obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. „Hliadka Obvodného oddelenia PZ Liptovský Hrádok mu pri dychovej skúške namerala 1,18 mg/l alkoholu v dychu (2,46 promile). Skrátené vyšetrovanie poverený príslušník PZ skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až jeden rok,“ dodal Moravčík.

zdroj: spravy.pozri.sk
0 reakcií


Dopravný servis
Estakáda
Policajná hliadka
22:12
Estakáda
Prekážka na ceste
21:11
Mojšova Lúčka
Iné nebezpečenstvo
20:57
Strečno
Stacionárny radar
20:38
Strečno
Kolóna
20:37
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia