Dnes najčítanejšie
Pátranie po nezvestnom mužovi z Nededze sa skončilo smutným koncom

11 apríl 2017 - 16:44

Polícia informuje o osobitnej kontrole s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti

Polícia v Žiline dnes 11. apríla informovala o Ďalšej kontrole, ktorá prebehne v Žilinskom kraji. Polícia pokračuje vo vykonávaní osobitných kontrol s cieľom pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. 

Policajti preto vykonajú kontrolu v stredu 12. apríla 2017 a na celom území Žilinského kraja. Osobitná kontrola bude zameraná na kontrolu dodržiavania povinností držiteľa vozidla s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti. 

„V rámci objektívnej zodpovednosti nemusia byť vodiči zastavení priamo na ceste pri porušení zákona o cestnej premávke, ale polícia rozhodnutie o uložení sankcie za spáchaný správny delikt  pošle držiteľovi vozidla poštou,“ uviedol žilinský policajný hovorca Radko Moravčík.

„Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách,“ dodal hovorca.

Je dôležité  uvedomiť si, že na cestách nie sme sami a svojou bezohľadnou a arogantnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky.  

34 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Kolóna
14:13
Košická
Jama na ceste
14:12
Solinky, Centrálna
Kolóna
14:11
Strečno
Policajná hliadka
14:08
Rudinka
Kolóna
13:57
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia