Dnes najčítanejšie
Žilinský samosprávny kraj skvalitňuje rokmi zanedbávanú sociálnu oblasť, pomoc dostalo už viac ako 46 rodín

11 apríl 2017 - 14:18

Policajti naháňali pod Strečnom luxusné auto, padol aj výstrel

Foto: Policajti naháňali pod Strečnom luxusné auto, padol aj výstrel
Foto: ilustračné
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V nedeľu v noci došlo na ceste I/18 medzi Žilinou a Martinom k vážnemu incidentu. Policajti namerali luxusné vozidlo značky BMW, ktoré tam prekročilo maximálnu povolenú rýchlosť. Vodič vozidla údajne nereagoval na svetelné výstražné znamenia polície a vozidlo nezastavil. Preto muži zákona použili varovný výstrel do vzduchu.

Keď vozidlo zastavilo, vyšlo najavo, že policajti prenasledovali služobné auto, ktoré patrí podpredsedovi parlamentu Andrejovi Hrnčiarovi. Informáciu zverejnil portál pluska.sk vo svojom článku. Vozidlo patrí Úradu na ochranu ústavných činiteľov a auto viedol zamestnanec úradu. 

„Jednoducho došlo asi k nedorozumeniu medzi dvoma policajnými zložkami. Na ceste pod Strečnom v smere do Martina môj šofér zrejme prekročil rýchlosť, hliadka na neho zasvietila, on im blikol, ale keďže mimo obytnej zóny zastaviť z bezpečnostných dôvodov nemôže, urobil tak až po zhruba desiatich kilometroch v Martine,“ opísal udalosť pre portál pluska.sk samotný Andrej Hrnčiar.

Incident prešetruje kontrolný orgán policajného prezídia

Vodič mal po zastavení policajtom ukázať svoj služobný preukaz a tak sa celý incident vysvetlil. Aj napriek tomu ho však budú prešetrovať. „A či sa strieľalo? No, počuli sme nejaké puknutie…“ dodal podpredseda národnej rady.
Zdroj: pluska.sk, tvnoviny.sk


Dopravný servis
Strečno
Zver pri ceste
22:22
Rudinka
Jama na ceste
21:26
Radoľa
Práca na ceste
21:23
Vysokoškolákov
Policajná hliadka
21:11
Estakáda
Jama na ceste
19:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina