Dnes najčítanejšie
Žilinský kraj naďalej prvý v počte pozitívnych prípadov, medzi hospitalizovanými je 83% neočkovaných
COVID-19 vývoj situácie v kraji

11 apríl 2017 - 13:40

Žilinská univerzita: Lákajú ťa nespoznané vody? Naskoč na loď v ústrety budúcej kariére!

Po minuloročnom pozitívnom ohlase organizuje Katedra vodnej dopravy Fakulty prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov Žilinskej univerzity (UNIZA) opäť okružnú plavbu po Dunaji s názvom „Loďou v ústrety budúcej kariére“. Počas trojhodinovej plavby po bratislavskom úseku Dunaja 19. apríla 2017 sa záujemcovia o štúdium vodnej dopravy stretnú s pedagógmi, súčasnými študentmi, úspešnými absolventmi, potenciálnymi zamestnávateľmi aj bronzovým medailistom z olympijských hier. 

Maturanti z celého Slovenska, ktorých láka vodná doprava, majú jedinečnú možnosť zúčastniť sa vyhliadkovej plavby plnej dôležitých a zaujímavých informácií ako aj praktických aktivít. 

„Aktuálne je dopyt po absolventoch študijného programu „vodná doprava“ väčší ako reálny počet končiacich študentov. Preto sme sa ako zástupcovia akademického prostredia v minulom roku spojili s potenciálnymi zamestnávateľmi vo vodnej doprave a vodnom hospodárstve a spoločne pracujeme na mnohých aktivitách. Popularizujeme vodnú dopravu a  podporujeme záujem stredoškolákov o štúdium. Systematicky pripravujeme dostatok kvalifikovaných absolventov pre trh práce v oblasti vodnej dopravy,“ uviedla doc. Ing. Jarmila Sosedová, PhD. vedúca Katedry vodnej dopravy na Fakulte prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov UNIZA.

Svoj príbeh „plavby“ od výberu a samotného štúdia vodnej dopravy až po dosiahnutý úspech v kariére predstavia počas plavby po Dunaji: Jozef Moravčík,  generálny riaditeľ sekcie vodnej dopravy na Ministerstve dopravy a výstavby SR, Silvia Csöböková, hlavná štátna radkyňa odboru vodnej dopravy sekcie vodnej dopravy Ministerstva dopravy a výstavby SR či Marek Považan, podpredseda predstavenstva a riaditeľ spoločnosti Slovenská plavba a prístavy – lodná osobná doprava Bratislava. Potenciálnych zamestnávateľov z oblasti vodnej dopravy a vodného hospodárstva budú na podujatí zastupovať predstavitelia sekcie vodnej dopravy Ministerstva dopravy a výstavby SR v Bratislave, Dopravného úradu z Bratislavy, Slovenského vodohospodárskeho podniku z Banskej Štiavnice, Agentúry rozvoja vodnej dopravy Bratislava a mnoho ďalších.

Ako špeciálny hosť vystúpi na palube výletnej lode Kriváň úspešný olympionik, bronzový medailista z OH 2004 v Aténach, kanoista (K4, 1000 m)  – Juraj Bača. Pre účastníkov plavby je pripravené okrem občerstvenia i  milé prekvapenie, ktoré si organizátori zatiaľ ponechávajú v tajnosti ako zaujímavý bonus. 

Počet miest na lodi je limitovaný, záujemcovia sa môžu prihlásiť do 18. apríla 2017 na adresu galierikova@uniza.sk. 

Viac informácií o podujatí je dostupných aj na web stránke Katedry vodnej dopravy: http://kvd.uniza.sk/?p=870 


Miesto: Žilinská univerzita v Žiline
Dátum: 19.04.2017 - 13:00Dopravný servis
Považský Chlmec
Kolóna
16:28
Kamenná
Kolóna
16:26
Estakáda
Prekážka na ceste
16:25
Bánovská cesta
Kolóna
16:25
Kysucká
Kolóna
16:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia