Dnes najčítanejšie
Polícia obvinila dvoch majiteľov prevádzok, ktorí opakovane porušovali nariadenia, jedného už odsúdili
Mobilné odberné miesta - AG testy

12 apríl 2017 - 10:30

Po Žiline sa pohybuje podvodník, ktorý ponúka brúsenie nožov, oberá pritom ľudí o peniaze

Foto: Po Žiline sa pohybuje podvodník, ktorý ponúka brúsenie nožov, oberá pritom ľudí o peniaze
Foto: ilustračné

V posledných týždňoch sme dostali viaceré upozornenia na podvodníka, ktorý sa začal pohybovať po našom meste. Istý muž, ktorý najčastejšie chodí po sídliskách, ponúka ľuďom brúsenie nožov. Muž sľubuje nízku cenu, ľudia s ním preto často súhlasia a vpustia ho do bytu. Najviac oslovuje starších ľudí a dôchodcov, u ktorých si ľahko získa dôveru. Keď však skončí so svojou prácou, pýta veľkú sumu. 

„Chcel okolo 80 eur, ale keď dostal odpoveď, že je to veľa a toľko nedostane, tak pýtal menej, až skončil na 40 eurách,“ opisuje syn ženy, ktorá mala s podvodníkom skúsenosť. Keď ale staršia žena zistila, že nemá presnú sumu, chcela mu zaplatiť 100-eurovkou. Muž jej však vytrhol peniaze a ušiel z bytu. 

Podobný prípad sa stal aj v iných častiach mesta. Niekde dokonca muž schmatol všetky nože a z bytu odišiel. Našťastie sa po nejakej dobe vrátil späť aj s nabrúsenými nožmi, ale opäť pýtal veľké sumy, o ktorých predtým nehovoril.

„Aktuálne na Hlinách 7 chodí po bytoch podvodník s ponukou brúsenia nožov. Šťastie skúša najčastejšie u starších ľudí. Na prvý pohľad som však videl jeho nedôveryhodnosť,“ opisuje náš ďalší čitateľ.

Muž sa po meste pohybuje už takmer 3 týždne a zatiaľ nie je známe, koľko ľudí sa mu podarilo takýmto spôsobom obrať o peniaze. Dávajte si preto pozor a upozornite svojich známych, najmä starší ľudí.
204 reakcií


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Stacionárny radar
14:55
Stráža
Práca na ceste
14:52
Strečno
Iné nebezpečenstvo
14:30
Strečno
Práca na ceste
14:15
Strečno
Policajná hliadka
13:54
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.