Dnes najčítanejšie
Pri Kysuckom Novom Meste došlo k zmene organizácie dopravy z dôvodu výstavby diaľničného privádzača

09 apríl 2017 - 23:58

Tretej etapy čistenia Vodného diela sa zúčastnilo viac ako 100 dobrovoľníkov

Občianske združenie GO SPACE úspešne pokračuje so svojim projektom Eko Friendly, v rámci ktorého sa aktivisti rozhodli vyčistiť naše mesto od odpadkov. Členovia občianskeho združenia po tretej etape čistenia Vodného diela uviedli, že idú pritvrdiť a chcú šíriť pozitívnu zmenu aj mimo nášho mesta.

Tretia etapa s fantastickou účasťou

Tretia etapa čistenia VD Žilina sa konala v sobotu 8. apríla 2017 a zúčastnilo sa viac ako 100 ľudí - dobrovoľníkov, ktorí chcú prispieť k tomu, aby bolo naše mesto čistejšie. Aktivitu podporili občianske združenia, školy, športové kluby ale aj samotné mesto Žilina.

„Chceme sa všetkým poďakovať, že prišli. Vidíme sa opäť 22.4. na ďalšej akcií, o ktorej budeme informovať v priebehu budúceho týždňa. Týmto sa chceme pripomenúť, že sme odštartovali boj proti igelitu v rámci Slovenska a budeme túto myšlienku šíriť ďalej. Chceme iniciovať úplný zákaz igelitu,“ uvádza Karol Haas, jeden z iniciátorov projektu.

Aktivistom sa nielen úspešne darí mobilizovať ľudí a zapájať ich do čistenia mesta od odpadkov, ale ich činnosť má aj výchovný charakter a je pozitívne vnímaná medzi obyvateľmi mesta.

„Ďakujeme ešte raz všetkým partnerom, športovým klubom, školám a podporovateľom nášho projektu. Taktiež ďakujeme aj pani poslankyni Ivete Martinkovej a viceprimátorovi Patrikovi Gromovi,“ dodáva na záver Karol Haas.Dopravný servis
Radoľa
Prekážka na ceste
19:10
Na Horevaží
Iné nebezpečenstvo
18:30
Strečno
Jama na ceste
18:14
Brodno
Prekážka na ceste
18:12
Lavobrezná
Práca na ceste
18:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina