Dnes najčítanejšie
VIDEO: Žltý Anjel nesúhlasí s opatrnosťou hasičov pri horiacej cisterne v Žiline, ktorá obmedzila dopravu

06 apríl 2017 - 15:42

Muž udrel družku sekerou do hlavy, polícia ho obvinila z vraždy v štádiu pokusu

Až 25-ročný trest odňatia slobody môže dostať 65-ročný Igor, ktorý vytiahol na svoju družku sekeru a udrel ju do oblasti hlavy. Tým jej spôsobil ťažké zranenie s následkami, ktorým ohrozil jej život. Incident sa stal v utorok 4. apríla 2017 v Závažnej Porube a predchádzala mu hádka dvojice.

„Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Žiline obvinil 65 ročného Igora z okresu Liptovský Mikuláš z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu. Podľa doposiaľ zistených a zadokumentovaných informácií mal obvinený muž v utorok 4. apríla popoludní v rodinnom dome v obci Závažná Poruba po predchádzajúcej hádke zaútočiť na 58 ročnú družku,“ uviedla policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Na miesto sa krátko po incidente dostavila polícia, tá muža zadržala. Muž bude za svoj skutok stíhaný vo väzbe. „Obvinený Igor mal družku udrieť sekerou do oblasti hlavy a spôsobiť jej ťažké zranenie bezprostredne ohrozujúce život. Podozrivého muža polícia ihneď po skutku zadržala. Vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. V prípade preukázania viny hrozí obvinenému mužovi trest odňatia slobody na dvadsať až dvadsať päť rokov,“ uzavrela Balogová.Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
23:00
Strečno
Jama na ceste
22:55
Lavobrezná
Policajná hliadka
22:26
Strečno
Iné nebezpečenstvo
21:55
Strečno
Zver pri ceste
20:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina