Dnes najčítanejšie
Petícia za záchranu Demänovskej Doliny má stotisíc online podpisov
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

04 apríl 2017 - 15:01

Po Kii sa odborári dohodli aj v Mobise, hrubá mzda vzrastie v priemere o viac ako 93 eur

Foto: Po Kii sa odborári dohodli aj v Mobise, hrubá mzda vzrastie v priemere o viac ako 93 eur
Foto: ilustračné

Po úspešnom ukončení štrajkovej pohotovosti ZO OZ KOVO KIA v spoločnosti Kia Motors Slovakia, kde sa po dlhých rokovaniach podarilo odborárom vyjednať v priemere 8,8 percentné navýšenie tarifnej mzdy, sa odborári dohodli s vedením ďalšieho veľkého zamestnávateľa v našom regióne. Odborová organizácia ZO OZ KOVO MOBIS ŽILINA vyjednala historicky najvyšší rast základných miezd.

„Dnešným dňom došlo k dohode medzi odborovou organizáciou ZO OZ KOVO MOBIS ŽILINA a zamestnávateľom MOBIS SLOVAKIA s.r.o. Členom vyjednávacieho tímu sa podarilo vyjednať historicky najvyšší rast základných miezd počas doterajšej existencie spoločnosti MOBIS SLOVAKIA s.r.o. Pri navýšení základných miezd boli požiadavky vyjednávačov splnené až na 86%. Tento historický úspech nie je len výsledkom vyjednávacieho tímu, ale aj všetkých Vás ktorý ste sa aktívne zúčastňovali na smerovaní kolektívneho vyjednávania,“ uvádza odborová organizácia OZ KOVO MOBIS ŽILINA.

Hrubá mzda vzrastie o viac ako 93 eur mesačne, porastú aj príplatky za prácu v noci


Celkový dopad vyjednávanie pocítia zamestnanci MOBIS-u zvýšením hrubej mzdy v priemere o 93,36 eur mesačne. Podobne ako pri kolegoch z Kia Motors Slovakia, aj zamestnanci tejto fabriky dostanú zvýšené príplatky za prácu v noci. Po navýšení o 30 centov sa príplatok za nočnú prácu zvýši na celkových 1,04 eur za hodinu. Po prepočte si tak vďaka nočným zmenám prilepšia zamestnanci v priemere o 15,75 eura mesačne.

Ako významný úspech vnímajú odborári aj zachovanie bezplatnej dopravy. „Odborová organizácia dohodla so zamestnávateľom aj na tento rok bezplatnú dopravu pre všetkých zamestnancov Mobis Slovakia s.r.o. V prípade spoplatnenia dopravy 30% by dopad na zamestnanca v priemere predstavoval cca 29 eur za mesiac,“ vyčíslili odborári ZO OZ KOVO MOBIS ŽILINA ďalší úspech. 
883 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Práca na ceste
21:14
Priemyselná
Jama na ceste
21:00
Mojšova Lúčka
Stacionárny radar
20:52
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:12
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
19:40
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.