Dnes najčítanejšie
Na detskom ihrisku na Hlinách 4 v Žiline sú porozhadzované telá zdochnutých myší

23 marec 2017 - 10:49

Dvaja mladíci zo Žiliny sa vlámali do zlatníctva a odcudzili tovar za viac ako 1000 eur

Foto: Dvaja mladíci zo Žiliny sa vlámali do zlatníctva a odcudzili tovar za viac ako 1000 eur
Galéria: 8 fotiek
Foto: KRPZ Žilina

Žilinskí kriminalisti objasnili prípad rozbitia výkladu a krádeže vlámaním do predajne zlatníctva na Námestí A. Hlinku v Žiline. Skutku sa mali dopustiť 18-ročný Patrik a 19-ročný Miroslav, obidvaja z okresu Žilina ešte 18. februára tohto roku. Podľa zistených informácií mali obidvaja mladíci dlažobnými kockami rozbiť sklenenú výplň na predajni. Cez vzniknutý otvor mal 19-ročný Miroslav vojsť do predajne a z pokladne odcudziť hotovosť 50,-€.

Z presklenej vitríny so šperkami mal odcudziť 15 ks strieborných retiazok v hodnote 1.000,-€. Z miesta obidvaja mladíci následne ušli. Poškodením zariadenia mali spôsobiť poškodenej spoločnosti škodu vo výške asi 500,-€. Vyšetrovateľ jedného z mladíkov obvinil zo zločinu krádeže a obidvoch mladíkov z prečinu poškodzovania cudzej veci spáchaného formou spolupáchateľstva.

„V prípade preukázania viny hrozí obvinenému 19-ročnému Miroslavovi trest odňatia slobody na tri až desať rokov a obvinenému 18-ročnému Patrikovi trest odňatia slobody až na jeden rok. Stíhaní sú na slobode,“ informovala žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Zdroj: KRPZ Žilina


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
19:53
Strečno
Iné nebezpečenstvo
19:53
Radoľa
Kolóna
19:24
Radoľa
Kolóna
19:14
Brodno
Prekážka na ceste
18:54
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia