Dnes najčítanejšie
PREHĽAD: Ceny pohonných hmôt sa v Žiline blížia k hranici 2 eur za liter, nafta je opäť drahšia ako benzín

21 marec 2017 - 08:10

Pre práce na železničnej trati Žilina - Rajec nebudú vlaky premávať 10 dní

Foto: Pre práce na železničnej trati Žilina - Rajec nebudú vlaky premávať 10 dní
Foto: ilustračné / zilina-gallery.sk
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) od 21. marca vykonajú súvislú výmenu podvalov na koľaji č. 1 v železničnej stanici Rajec. Práce potrvajú nepretržite, od 7.00 hod. prvého dňa výluky a skončia 25. marca o 15.00 hod. Zamestnanci ŽSR budú identickú činnosť vykonávať aj v termíne od 29. marca do 2. apríla na zastávke Konská pri Rajci.

Počas výluk budú vybrané vlaky osobnej dopravy nahradené autobusmi

Dôvodom týchto prác je zlepšenie stavu železničnej infraštruktúry. Súvislá výmena podvalov je nevyhnutná pre zaistenie požadovanej kvality geometrickej polohy koľají. V dvoch nepretržitých 5-dňových výlukách je naplánovaná výmena 450 kusov opotrebovaných podvalov v ŽST Rajec a 415 kusov na zastávke Konská pri Rajci. Zároveň dôjde k smerovej a výškovej úprave geometrickej polohy koľaje a úprave štrkového lôžka.

Uvedené činnosti vykonajú ŽSR vlastnými personálnymi kapacitami. Keďže regionálna železničná trať do Rajca je jednokoľajná, počas nepretržitých výluk budú vlaky osobnej dopravy odrieknuté a nahradené autobusovou dopravou.

Podrobnejšie informácie o opatreniach v osobnej doprave sa cestujúci dozvedia z vývesiek umiestnených v železničných staniciach, alebo ich poskytne dopravca - Železničná spoločnosť Slovensko na telefónnom čísle kontaktného centra - 18 188, prípadne na internetovej stránke.

ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým dôjde v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.


Dopravný servis
Košická
Kolóna
14:37
Estakáda
Práca na ceste
14:37
Strečno
Jama na ceste
14:37
Košická
Kolóna
14:30
Košická
Kolóna
14:30
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina