Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Vláda sprísňuje opatrenia na boj s koronavírusom, čaká nás lockdown

14 august 2014 - 14:51

SNP a záver 2. sv. vojny na území Žilinského kraja

Žilina, 14. august 2014 – „Rok 2014 je rokom sedemdesiateho výročia Slovenského národného povstania. Som veľmi rád, že sme v spolupráci s Ústavom pamäti národa pripravili dôstojné pripomenutie si dramatického obdobia, keď sa Slováci postavili na odpor voči agresorovi,“ povedal predseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Juraj Blanár.

Organizátori pripravili vedeckú konferenciu pod názvom Slovenské národné povstanie a záver druhej svetovej vojny na území Žilinského kraja, ktorá sa uskutoční 25. septembra 2014 v Žiline. Všetky regióny kraja pocítili vojnové besnenie a zvlášť pred 70 rokmi. „Každoročne si pripomíname tieto udalosti aj na miestach najťažších bojov v Strečne, ale konferenciou sme chceli poukázať aj na ostatné regióny nášho kraja, ktoré intenzívne pocítili na vlastnej koži končiacu sa svetovú vojnu,“ vysvetlil Juraj Blanár zámer podujatia, do obsahu ktorého prispejú aj inštitúcie v pôsobnosti ŽSK – Oravské, Liptovské a Kysucké múzeum.

Organizátori Ústav pamäti národa a Žilinský samosprávny kraj pozývajú záujemcov na konferenciu do kongresovej sály Úradu ŽSK v Žiline vo štvrtok 25. septembra 2014 v čase od 9.45 do 15.40. Vstup je pre všetkých účastníkov bezplatný.

zdroj: TS ŽSK
0 zdieľaní

Dopravný servis
Bytčica
Uzavretá cesta
03:11
Hlavná, Bytčica
Stacionárny radar
01:42
Budatínska Lehota
Dopravná nehoda
01:25
Oškerda
Stacionárny radar
01:22
Gbeľany
Policajná hliadka
01:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia