Dnes najčítanejšie
V herni v centre Žiliny sa pobili traja zákazníci, privolaná hliadka zadržala muža v pátraní

07 marec 2017 - 16:48

Žilinčanka, ktorá organizuje vianočné zbierky, založila občianske združenie na pomoc ženám a deťom

Foto: Žilinčanka, ktorá organizuje vianočné zbierky, založila občianske združenie na pomoc ženám a deťom
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Prednedávnom vzniklo v Žiline občianske združenie, ktorého hlavným cieľom je pomáhať týraným ženám a deťom. Za jeho vznikom stojí mladá žilinčanka, o ktorej sme už viac krát písali. Tina Majtánová je medzi obyvateľmi Žiliny známa najmä pre vianočné zbierky hračiek, ktoré robí pre deti. S prvou zbierkou, pre deti v detskom krízovom centre Lúč v Žiline, začala pred takmer šiestimi rokmi, približne vtedy, keď sa jej narodila dcéra. Ocitla sa totiž v neľahkej situácii a zostala s ňou sama. Práve preto sa vie vcítiť do situácie týchto detí a má potrebu im pomáhať.

Postupne so zvyšujúcim sa počtom ľudí, ktorí sú ochotní pomáhať, ale aj tých, ktorí pomoc potrebujú, sa rozhodla, že založí občianske združenie. V rámci činnosti OZ pomáha týraným ženám, deťom a rodinám ohrozeným domácim násilím a taktiež sociálne slabším rodinám. Darí sa jej tak realizovať svoj veľký sen - pomáhať ľuďom.

Hlavným mottom združenia je „Pomoc pre tých, ktorí to potrebujú, od nás, ktorí pomáhať chceme.“

Vítaní sú všetci, ktorí sú ochotní pomáhať, či už finančne, alebo materiálne. Ak máte záujem podporiť aktivity občianskeho združenia, alebo viete o niekom, kto pomoc potrebuje, neváhajte sa naň obrátiť. Pripájame odkaz na webovú stránku s aktuálnymi kontaktnými údajmi, či facebook stránku.

Web: http://www.mamaoz.sk/ 


Dopravný servis
Strečno
Kolóna
19:00
Strečno
Kolóna
18:56
Budatínska Lehota
Kolóna
18:43
Porúbka
Prekážka na ceste
18:37
Budatínska Lehota
Kolóna
18:26
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia