Dnes najčítanejšie
VIDEO: Počas nočných hodín prebieha rekonštrukcia cesty prvej triedy pri Brodne, práce skončia v nedeľu

25 február 2017 - 11:38

Na frekventovanej ceste v Strážove niekto odhodil kanalizačný poklop, ľahko mohlo dôjsť k nehode

Čitateľ Rudolf sa dnes s nami podelil o nepríjemnú skúsenosť, ktorú zažil pri prechádzaní autom cez mestskú časť Žilina - Strážov. Okolo polnoci sa presúval na svojom aute po Hričovskej ulici, v smere na diaľnicu D3. Zrazu si všimol v pravom pruhu kanál, na ktorom chýba poklop. V poslednej chvíli zareagoval a našťastie sa mu vyhol. Hneď sa však s autom vrátil a na výstražných smerovkách zablokoval jazdný pruh, aby iní vodiči nevbehli do otvoreného kanála.

„Niekto šikovný sa rozhodol odniesť si poklop z kanála, ktorý bol v pravom pruhu cesty. Mne sa ho podarilo len tak tak obísť. Radšej sme odstavili jeden pruh autom a čakali sme na policajtov, ktorí autom označili prekážku bezpečnejšie,“ opisuje situáciu Rudolf.

Na miesto okamžite privolal hliadku polície, ktorá po príchode okrem označenia svetelným výstražným znamením, začala aj pátrať po okolí, či sa tam niekde poklop nenachádza. O pár minút ho policajti našli za autobusovou zástavkou a tak ho odniesli a nahodili naspäť.

„Asi sa nám podarilo ušetriť niekomu dosť peňazí a možno aj zdravie,“ dodáva na záver Rudolf, vďaka ktorému sa nestalo žiadne nešťastie. Pri nabehnutí na takúto dieru v ceste vo väčšej rýchlosti, by veľmi ľahko mohlo dôjsť k dopravnej nehode. Nehovoriac o tom, ako by sa mohla zraniť posádka. V lepšom prípade by si len vodič vážne poškodil svoje auto.

0 reakcií


Dopravný servis
Rudinka
Práca na ceste
13:39
Hlavná, Bytčica
Stacionárny radar
13:22
Košická
Jama na ceste
12:54
Kvačalova
Policajná hliadka
12:53
Brodno
Kolóna
12:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia