Dnes najčítanejšie
Dobšinského sad sa v sobotu 11. júla rozozvučí koncertom pri príležitosti Svetového dňa hudby

14 február 2017 - 17:15

Asfaltový postrek počas rekonštrukcie chodníkov na Solinkách trápi čitateľa, čistí sa obtiažne

Foto: Asfaltový postrek počas rekonštrukcie chodníkov na Solinkách trápi čitateľa, čistí sa obtiažne
Galéria: 8 fotiek
Foto: čitateľ

Čitateľ Zdeno sa na nás obrátil s nepríjemným problémom, ktorý pretrváva v časti Soliniek v súvislosti s rekonštrukciou chodníkov. Pri nej totiž používa zhotoviteľ asfaltový postrek, a ten spôsobuje vrásky na čele ľuďom bývajúcim v okolitých panelákoch. Obyvatelia Soliniek si totiž nedobrovoľne nosia časť postreku so sebou do bytu.

„Veľmi sme si priali nové chodníky na ulici Jaseňová a v jej okolí. Keď sa tak konečne začalo diať, boli sme radi, že sa nám bude lepšie chodiť s kočárom a staršia dcéra môže behať na kolobežke. Chodníky síce začali robiť, ale skončili asfaltovým postrekom a koniec. A radosť vystriedala starosť, už nevieme, čím to čistiť. Zničené a znečistené plavačky, dlažba, prechodové lišty, obuv, kočár,“ uviedol obyvateľ Soliniek Zdenko, ktorý si nevedel dať rady s tým, ako očistiť postrek.

Čistenie je problematické

Po niekoľkých dňoch sa nám ozval opätovne s tým, že sa mu podarilo očistiť postrek technickým benzínom. Daňou za to bol však zápach v byte, ktorý sa v zimných mesiacoch pri domácnosti s deťmi ťažko vetrá. „Nakoniec som zistil, že to ide technickým benzínom. Dve hodiny na kolenách, smrad v byte. Žiaľ, na chodníku je toho postreku ešte dosť, takže pravdepodobne toho dovlečieme domov ešte veľa,“ doplnil Zdeno.

S postupným miznutím snehu si celú rutinu môžu zopakovať. „Celý byt smrdel od čistenia, a po 3-4 dňoch môžeme znova. Čudujem sa, že sa neozvalo viac ľudí, veď bordel z toho musia mať viacerí,“ uzavrel čitateľ Zdeno.

Mesto Žilina sa obyvateľom ospravedlňuje a prosí o strpenie

„Občanov Soliniek prosíme o strpenie stavebných prác a zároveň sa ospravedlňujeme, ale musíme dodržať všetky technologické postupy, aby rekonštrukcia bola vykonaná poriadne. Predpokladáme, že rekonštrukcia chodníkov bude ukončená v mesiaci máj 2017. Ďakujeme za pochopenie,“ uviedol hovorca mesta Pavol Čorba.

Do ukončenia prác zostávajú približne 3 mesiace, no aktuálny stav by dovtedy nemal zotrvať. Nasledujúci pracovný postup, ktorý sa bude vykonávať ihneď, ako to poveternostné podmienky umožnia, by mal problematický postrek prekryť.

30 zdieľaní

Dopravný servis
Závodská cesta
Policajná hliadka
15:27
Porúbka
Kolóna
15:25
Košická
Policajná hliadka
15:25
Závodská cesta
Kolóna
15:25
Strečno
Kolóna
15:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia