Dnes najčítanejšie
Na Mostnej ulici v Žiline došlo k veľkej zmene organizácie dopravy, pribudla aj značka STOP

13 február 2017 - 10:35

FNsP Žilina otvorila nový ordinariát plastickej a estetickej chirurgie

Foto: FNsP Žilina otvorila nový ordinariát plastickej a estetickej chirurgie
Foto: FNsP Žilina

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline otvorila nový ordinariát plastickej a estetickej chirurgie. Jeho súčasťou je ambulancia plastickej a estetickej chirurgie určená pre dospelých pacientov, ale aj deti. „Vzhľadom k tomu, že nemocnica zabezpečuje zdravotnú starostlivosť nielen pre obyvateľov Žiliny a okolia, ale aj Oravy, Kysúc a časti Považia, jeho zriadením chceme pacientovi poskytnúť vyšší komfort v zmysle vzdialenosti. Cez Žilinu prechádzalo veľké množstvo pacientov, ktorí už dnes môžu byť u nás ošetrení,“ povedal riaditeľ nemocnice Ivan Mačuga.

Ambulancia funguje zatiaľ v utorky a štvrtky, ponúka aj zákroky z estetických dôvodov


Plastická a estetická chirurgia sa v žilinskej fakultnej nemocnici za 90 rokov existencie chirurgického oddelenia objavuje po prvý raz. „Našim cieľom je venovať sa nielen pacientom s plasticko-estetickým problémom, ale tiež onko-dermatologickým pacientom, pacientom s kožnými problémami, či pacientom vyžadujúcim rekonštrukciu po úraze,“ dodáva lekárka chirurgického oddelenia nemocnice Kamila Hamarová.Tá sa v plastickej chirurgii našla. „Podľa mňa je plastická chirurgia v chirurgii veľmi pekná práca pre ženu. Pacient potrebuje mať dobrý prístup, vedieť sa porozprávať, vedieť vypočuť a potom sa vám zverí,“ dopĺňa svoj pracovný prístup.

Ambulancia sa nachádza v budove polikliniky na prvom poschodí. Jej súčasťou je aj zákroková časť, v ktorej sa vykonávajú drobné ambulantné operačné výkony a výkony jednodňovej chirurgie. „V rámci platených služieb vieme ambulantne urobiť napríklad operácie odstávajúcich ušníc, operácie očných viečok, korekciu brušného previsu, či odstraňovanie znamienok kože z iných dôvodov ako liečebných,“ doplnila Hamarová. Ambulancia funguje zatiaľ dvakrát do týždňa – v utorok a vo štvrtok.
Zdroj: FNsP Žilina


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Kolóna
14:00
Oškerda
Práca na ceste
14:00
Strečno
Kolóna
13:56
Radoľa
Kolóna
13:53
Strečno
Kolóna
13:45
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina