Dnes najčítanejšie
Dnes popoludní došlo k dopravným nehodám postupne v Tepličke nad Váhom, Strečne a Varíne. Žilina stojí
COVID-19 vývoj situácie v kraji

08 február 2017 - 10:10

Cez Žilinu prejde aj tento rok sprievod fašiangových masiek, bude ich viac ako 400

Už po trinástykrát prejde v piatok 24. februára 2017 žilinskými ulicami karnevalový sprievod fašiangových masiek, do ktorého sa zapojí vyše 400 rôznych masiek z celého Slovenska. Ako zahraničný hosť sa predstaví Stella Polaris z Nórska.

Nórska nezávislá divadelná skupina Stella Polaris bola založená v roku 1985 a účinkuje po celej Európe, vrátane otváracieho ceremoniálu Zimných olympijských hier v Lillehammeri. Od pondelka do piatku bude v Mestskom divadle v Žiline viesť workshop zameraný na pouličné divadlo, pohyb a akrobaciu. S jeho výsledkom sa predstavia v sprievode a v programe na Mariánskom námestí.

Karnevalový sprievod masiek začne svoje putovanie spred Mestského úradu v Žiline o 14.30 hod. a bude pokračovať po tradičnej trase cez Mariánske námestie, Farské schody, Námestie Andreja Hlinku, Národnú ulicu a naspäť na Mariánske námestie. Kreatívny jednotlivci aj skupiny s vlastnými maskami sú v sprievode srdečne vítaní. Program na námestí začína o 15.30 hod. S fašiangovým programom sa predstavia detské folklórne súbory, hostia zo Stropkova a Dubnice nad Váhom. Tradičné pochovávanie basy sa uskutoční v podaní domáceho folklórneho súboru Rozsutec. Počas programu môžete na Mariánskom námestí ochutnať aj fašiangové dobroty, ktoré napečie spolok ŽIVENA. Príjemnú bodku za karnevalovým dňom urobí o 18.00 hod. skupina Funny fellows.

„Program tohtoročných fašiangových slávností je opäť pestrý. Srdečne pozývam na toto jedinečné podujatie všetkých Žilinčanov a tiež návštevníkov nášho mesta, aby sme si spoločne priblížili tradičnú ľudovú kultúru, ktorú nám tu zanechali naši predkovia,“ dodal primátor Igor Choma. 

Sprievodné podujatie 

• Roztancované fašiangy, ktoré sa budú konať v sobotu 25. februára 2017 o 16.00 hod v Mestskom divadle Žilina. Hosťom bude folklórny súbor Mladosť z Dubnice nad Váhom.Dopravný servis
Strečno
Iné nebezpečenstvo
23:28
Komenského
Kolóna
22:58
Závodská cesta
Jama na ceste
22:56
Závodie
Jama na ceste
22:55
Hričovská
Jama na ceste
20:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia