Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Uprostred križovatky na Košickej sa zrazilo osobné auto s trolejbusom, cesta je blokovaná

01 august 2014 - 08:08

V Žiline začali miznúť bicykle, od začiatku roka ich ukradli už 108

Foto: V Žiline začali miznúť bicykle, od začiatku roka ich ukradli už 108
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Počas letných mesiacov najviac dochádza k odcudzeniu bicyklov. V Žiline ich zmizlo od začiatku roka celkom 108. Ceny niektorých moderných bicyklov sa pohybujú v tisícoch eur.

Za tri mesiace ukradli istému Žilinčanovi z pivnice až 3 bicykle, v celkovej sume nad 10 000 eur. Po tejto udalosti urobil bezpečnostné opatrenia, vymenil bezpečnostné zámky a do okna pivnice dal mrežu. Nepomohlo to, pretože zlodeji mrežu odstrihli a dostali sa do pivnice. Bicykel museli pravdepodobne rozobrať a vyniesť ho cez pivničné okno.

Horšiu skúsenosť má iný Žilinčan, ktorý išiel neskoro v noci domov, kedy k nemu prišiel neznámy človek a sotil ho. Majiteľ bicykla sa ho snažil dobehnúť, ale šmyklo sa mu a spadol. Neďaleko stojaca policajná hliadka nestihla zasiahnuť.

To však ešte nebol koniec!

Asi po mesiaci mu vykradli auto, ktoré mal vo dvore pri rodinnom dome. Ukradli mu aj nový bicykel a bicykel jeho kamaráta. Na koniec mu ukradli aj 25-ročný bicykel.

Majitelia odcudzených bicyklov majú podozrenie, že v Žiline musí fungovať skupina, ktorá presne vie, komu ich má ukradnúť Nie je to náhoda. Podľa ich slov je možné, že sú napojení na obchod s bicyklami a komponentami na bicykel.

V Žiline od začiatku roka do júna 2014 ukradli zlodeji 108 bicyklov. Ich majitelia sú zúfalí. Krádeže síce ohlásia na polícii, muži zákona však podľa nich nekonajú rýchlo a dostatočne.

“V tom prípade snáď len odporúčanie, aby si majitelia zachovali doklady od bicykla, prípadne si bicykel označili a v prípade potreby mali fotografiu, či doklad,” uviedla žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Foto: ilustračné

Dopravný servis
Rudinka
Kolóna
15:08
Brodno
Kolóna
14:57
Rudinka
Prekážka na ceste
14:55
Bytčica, Dlhá
Kolóna
14:54
Rajecká cesta
Kolóna
14:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina