Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: V Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku došlo k požiaru, zasahujú hasiči zo štyroch miest
COVID-19 vývoj situácie v kraji

01 august 2014 - 08:08

V Žiline začali miznúť bicykle, od začiatku roka ich ukradli už 108

Počas letných mesiacov najviac dochádza k odcudzeniu bicyklov. V Žiline ich zmizlo od začiatku roka celkom 108. Ceny niektorých moderných bicyklov sa pohybujú v tisícoch eur.

Za tri mesiace ukradli istému Žilinčanovi z pivnice až 3 bicykle, v celkovej sume nad 10 000 eur. Po tejto udalosti urobil bezpečnostné opatrenia, vymenil bezpečnostné zámky a do okna pivnice dal mrežu. Nepomohlo to, pretože zlodeji mrežu odstrihli a dostali sa do pivnice. Bicykel museli pravdepodobne rozobrať a vyniesť ho cez pivničné okno.

Horšiu skúsenosť má iný Žilinčan, ktorý išiel neskoro v noci domov, kedy k nemu prišiel neznámy človek a sotil ho. Majiteľ bicykla sa ho snažil dobehnúť, ale šmyklo sa mu a spadol. Neďaleko stojaca policajná hliadka nestihla zasiahnuť.

To však ešte nebol koniec!

Asi po mesiaci mu vykradli auto, ktoré mal vo dvore pri rodinnom dome. Ukradli mu aj nový bicykel a bicykel jeho kamaráta. Na koniec mu ukradli aj 25-ročný bicykel.

Majitelia odcudzených bicyklov majú podozrenie, že v Žiline musí fungovať skupina, ktorá presne vie, komu ich má ukradnúť Nie je to náhoda. Podľa ich slov je možné, že sú napojení na obchod s bicyklami a komponentami na bicykel.

V Žiline od začiatku roka do júna 2014 ukradli zlodeji 108 bicyklov. Ich majitelia sú zúfalí. Krádeže síce ohlásia na polícii, muži zákona však podľa nich nekonajú rýchlo a dostatočne.

“V tom prípade snáď len odporúčanie, aby si majitelia zachovali doklady od bicykla, prípadne si bicykel označili a v prípade potreby mali fotografiu, či doklad,” uviedla žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Foto: ilustračné

Dopravný servis
Strečno
Hmla
10:28
Cesta I/64
Stacionárny radar
09:08
Brodno
Práca na ceste
08:11
Košická
Hmla
07:11
Strečno
Jama na ceste
07:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia