Dnes najčítanejšie
Nehoda pri Kysuckom Novom Meste dnes ráno ochromila dopravu až v Žiline, zranili sa dve osoby

31 január 2017 - 02:31

Pred obcou Rosina pribudol dopravný ostrovček, ktorý má znížiť rýchlosť áut

Čitatelia nás včera 30.januára 2017 upozornili, že pred obcou Rosina už pribudol avizovaný dopravný ostrovček. Na mieste, kde sa dnes nachádza, ešte v priebehu októbra a novembra 2016 realizovali prvé práce. Cestu najskôr rozšírili a neskôr sa doplnilo vodorovné dopravné značenie spolu so zvislou značkou. Vodiči vedeli, čo sa na mieste chystá, no nepoznali termín dokončenia stavby. 

Deliaci ostrovček - dopravný ostrovček na miestne oddelenie dopravných alebo protismerných jazdných prúdov v jednom mieste fyzicky oddeľuje jednotlivé smery jazdy z rôznych dôvodov, ako napríklad, zníženie rýchlosti na vjazde do obce. Ostrovček sa spravidla umiestňuje do stredu komunikácie.

Deliaci ostrovček má za úlohu znížiť rýchlosť áut, ktoré prichádzajú od Žiliny. V minulosti bol na začiatku obce osadený merač rýchlosti, ktorý slúžil ako psychologická brzda. Postupom času však prestal fungovať a vodiči opäť začali jazdiť rýchlo. Po novom je na vjazde vytvorená prekážka, pre ktorú musia vodiči spomaliť. V obci často prebieha aj meranie rýchlosti políciou, nakoľko sa po cestách premávajú niektorí šoféri aj osemdesiatkou.

110 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Práca na ceste
10:15
Bytčica
Uzavretá cesta
10:14
Hričovská
Policajná hliadka
10:13
Strečno
Policajná hliadka
10:09
Rajecké Teplice
Uzavretá cesta
10:08
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia