Dnes najčítanejšie
VIDEO: Aktuálne zábery z modernizácie železničného uzla v žilinskej stanici

23 január 2017 - 18:04

Skupina Rómov sa v Žiline vypytuje na cestu, ľuďom potom rozdáva elektroniku ako darček

Foto: Skupina Rómov sa v Žiline vypytuje na cestu, ľuďom potom rozdáva elektroniku ako darček
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V Žiline nie je ničím neobvyklým, ak človek stretne slušne oblečených Rómov, ktorí ponúkajú na predaj rôzny tovar. Najčastejšie sa zdržujú v blízkosti veľkých parkovísk pri obchodných domoch a predajniach. Rozdeľujú sa na viacero skupín, jedni chcú zarobiť predajom “fejkového” tovaru, ďalší ponúkajú skutočné značkové, no kradnuté veci a poslední sa snažia ľudí oklamať predajom zlata a šperkov.

Tieto skupinky Rómov pohybujúce sa po meste, skúšajú na ľudí rôzne triky. Najčastejšie oslovujú jednotlivcov na parkoviskách, ale v poslednom čase skôr zneužívajú dobrotu ľudí a s odstaveným autom pri ceste mávajú na pomoc. Ak zastavíte, začne sa diať niektorá z vecí, ktoré popisujeme vyššie.

Čitatelia nás však upozornili, že sa v našom meste začali objavovať nové, zvláštne postupy, ktoré praktizujú Rómovia na autách s poznávacími značkami okresov Nové Zámky a Nitra. Premávajú sa po parkoviskách Kauflandu a obchodného centra Atrium Dubeň, na sídlisku Vlčince, a pýtajú sa ľudí na cestu. Všetkým ochotným ľuďom, ktorí im ukážu, kadiaľ ísť, chcú podarovať domáce elektro. 

„Neviem, či je to nejaké sledovacie zariadenie alebo čítačka kariet. Pozoroval som ich nejakú chvíľu a spravili to rovnako pri ďalších troch ľuďoch. Volal som aj políciu,“ napísal nám jeden z čitateľov. Či sa v krabičke nachádza zariadenie, ktoré dokáže prečítať platobné karty, alebo iné zariadenie s GPS, ostáva nateraz nezodpovedanou otázkou, rovnako aj to, aký je zámer tejto skupiny.

Obdarovávať ľudí darčekmi v podobe domácej elektroniky a spotrebičov v hodnote okolo 50 eur, je však naozaj zvláštne. Ľudia by si mali dávať pozor, pokiaľ možno, nekomunikovať s takýmito osobami a radšej privolať políciu.

Dopravný servis
Gbeľany
Policajná hliadka
17:00
Rudinka
Kolóna
16:54
Kotešová
Práca na ceste
16:52
Strečno
Jama na ceste
16:43
Brodno
Prekážka na ceste
16:22
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia