Dnes najčítanejšie
V noci jazdia po žilinských sídliskách tri podozrivé autá, ktorých posádka si obzerá parkujúce vozidlá
Mobilné odberné miesta - AG testy

23 január 2017 - 16:11

Petícia Zachráňme korytnačku má už viac ako 2200 signatárov, cieľom je desaťtisíc

Foto: Petícia Zachráňme korytnačku má už viac ako 2200 signatárov, cieľom je desaťtisíc
Foto: ilustračné - zachranmekorytnacku.sk

Po poslednom minuloročnom mestskom zastupiteľstve sme vás informovali, že poslanci neschválili návrh na nadobudnutie Športovej haly na Bôriku do majetku mesta Žilina. O osude haly, ktorú Žilinčania familiárne nazývajú Korytnačka, rozhodnú mestskí poslanci pravdepodobne v tomto roku. Na decembrovom zastupiteľstve sa väčšina poslancov nevyslovila proti získaniu unikátnej haly do majetku mesta, rozporovali však podmienky pre rozhodovanie a žiadali viac času na preskúmanie návrhu.

Poslanec Mestského zastupiteľstva v Žiline Martin Kapitulík spustil krátko po neschválení jeho návrhu petíciu. Po zozbieraní 10 000 podpisov ju chce, spolu s petičným výborom, zaslať trom najvyšším ústaným činiteľom. Viac ako mesiac po spustení má petícia takmer 2300 podpisov, čo je necelá štvrtina zo zamýšľaného počtu. V posledných dňoch sa počet podporovateľov zvyšuje, aj vďaka rozsiahlej kampani na sociálnych sietiach, oveľa rýchlejšie.

„Žiadame Prezidenta Slovenskej republiky, Predsedu Národnej rady Slovenskej republiky a Predsedu Vlády Slovenskej republiky, aby vrámci svojich kompetencií urobili nevyhnutné kroky k zachráneniu Športovej haly na Bôriku, tzv. Korytnačky v Žiline,“ znie text petície na samostatnej stránke zachranmekorytnacku.sk. Pod petíciou sa, okrem dátumu začatia 13. decembra 2016, uvádza aj predpokladaný dátum ukončenia, ktorým by mal byť posledný februárový deň.


V petičnom výbore sa okrem poslanca mestského a krajského zastupiteľstva v Žiline Martina Kapitulíka nachádza aj predseda Oblastného futbalového zväzu Žilina Igor Krško a bývalá reprezentantka SR v športovej gymnastike Dobroslava Lehotská. Posledná menovaná nahrala aj krátky videoodkaz, ktorý je zaradený na stránke v sekcii podporovatelia.Najbližšie mestské zastupiteľstvo je naplánované na 20. február 2016, predchádza mu mestská rada dňa 30. januára. Petíciu môžete podpísať na tomto odkaze.

12 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Policajná hliadka
20:54
Rajecké Teplice
Policajná hliadka
20:11
Strečno
Jama na ceste
18:38
Teplička nad Váhom
Iné nebezpečenstvo
18:29
Závodská cesta
Jama na ceste
18:27
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.