Dnes najčítanejšie
VIDEO: Aktuálne zábery rozostavanej rýchlostnej cesty R3 na Orave, ktorá bude slúžiť ako obchvat Tvrdošína

19 január 2017 - 13:29

Známy vykrádač áut opäť úradoval, na sídlisku Hliny vykradol 2 autá a na Solinkách predajňu

Foto: Známy vykrádač áut opäť úradoval, na sídlisku Hliny vykradol 2 autá a na Solinkách predajňu
Foto: ilustračné / rimava.sk

Podľa našich informácií v noci opäť úradoval na sídlisku Hliny páchateľ, ktorý vykradol 2 osobné autá a predajňu. O krádežiach sme informovali ešte v decembri 2016, kedy asi 25-ročný mladík v športovom oblečení vykradol viacero áut. Páchateľ vždy rozbil okno a odcudzil osobné veci, ktoré mohli mať nejakú hodnotu. Polícia eviduje viacero podobných krádeží, ktoré sa stali práve na sídlisku Hliny. Za všetkými krádežami stojí pravdepodobne tá istá osoba.

Mladík, ktorého opis je rovnaký, ako ten z prípadov v decembri, sa počas poslednej noci pohyboval po ulici Bajzova a Hečkova v Žiline. Niektorí z obyvateľov uvedených ulíc kontaktovali políciu a oznámili neznámeho muža, ktorý sa pozerá do áut a má podozrivé správanie. Páchateľ si pravdepodobne obzeral, v ktorých autách sa nachádzajú cenné veci.

Do príchodu polície sa však už na mieste nenachádzal a v tom čase úradoval v predajni na ulici Prielohy (Solinky). Vlámal sa do priestorov predajne a odcudzil finančnú hotovosť, čím spôsobil škodu zhruba 1300 eur. O niečo neskôr vo svojej činnosti pokračoval a na ulici Hečkova rozbil okno na aute značky BMW, kde odcudzil peňaženku. Ďalej sa presunul na ulicu Hlinská, tam na vozidle Škoda Octavia taktiež rozbil okno a ukradol osobné veci.

Mladíka zachytila bezpečnostná kamera v predajni, do ktorej sa vlámal. Podľa záznamu by mohlo ísť o toho istého páchateľa, ako v prípade decembrových krádeží. Páchateľ vo veku odhadom 25 rokov, v tmavom športovom oblečení a športovej obuvi, vysoký asi 180 cm, sa podľa opisu pohyboval aj po uliciach, z ktorých bola privolaná polícia.

Ak máte bližšie informácie, ktoré by mohli napomôcť policajnému vyšetrovaniu, kontaktujte linku 158, alebo našu redakciu.Dopravný servis
Strečno
Kolóna
09:24
Mostná
Práca na ceste
09:08
Strečno
Kolóna
09:07
Hričovská
Stacionárny radar
08:56
Strečno
Jama na ceste
08:56
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia