Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Odborári plánujú blokovať Košickú v Žiline, chcú poukázať na životnú úroveň obyvateľov Slovenska
COVID-19 vývoj situácie v kraji

16 január 2017 - 11:52

Za uplynulý týždeň chytila polícia na cestách v Žilinskom kraji 16 podnapitých vodičov

Dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji neustálu pozornosť. V druhom týždni tohto roka zaevidovala polícia na cestách 16 podgurážených vodičov. Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel 6 nafúkali nad 1 promile, u 4 vodičov bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile. Dvaja  vodiči podgurážení alkoholom spôsobili dopravné nehody. Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, u 4 z nich bola dychová skúška na alkohol pozitívna.

V nedeľu po polnoci zastavila policajná hliadka na ceste I/78 v obci Rabča, okres Námestovo vozidlo VW Golf. Pri kontrole policajti vyzvali vodiča, aby sa podrobil dychovej skúške. 25 ročnému vodičovi bola nameraná  hodnota 1,22 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,54 promile.

V približne rovnakom čase v nedeľu 15. januára po polnoci zastavila policajná hliadka na ceste I/59 v obci Likavka, okres Ružomberok vozidlo Audi A6. 52 ročný vodič sa pri kontrole podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti zistili 0,60 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,25 promile.

Mladá vodička s 1,7 promile spôsobila nehodu v okrese Čadca


V nedeľu 15. januára popoludní spôsobila v obci Radôstka, okres Čadca dopravnú nehodu 23 ročná vodička. Mladá žena viedla vozidlo Peugeot 406 v smere od obce Stará Bystrica, pričom pri predchádzaní iného motorového vozidla neprispôsobila rýchlosť jazdy svojím schopnostiam, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky, dostala s vozidlom šmyk  a narazila do zvodidla pri pravom okraji cesty.

Následne bolo vozidlo odhodené do ľavého jazdného pruhu a narazilo do zvodidla po ľavom okraji cesty. Po dopravnej nehode sa vodička podrobila dychovej skúške, pri ktorej jej policajti namerali 0,81 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,69 promile.

Obidvaja vodiči a vodička boli obvinení z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V prípade preukázania viny im hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Zdroj: KR PZ


Dopravný servis
Oškerda
Prekážka na ceste
01:09
Strečno
Policajná hliadka
00:45
Oškerda
Policajná hliadka
00:28
Rudinka
Policajná hliadka
00:25
Strečno
Kolóna
00:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia