Dnes najčítanejšie
Žilinskí mestskí policajti vypátrali troch mužov podozrivých z falšovania bankoviek

16 január 2017 - 11:52

Za uplynulý týždeň chytila polícia na cestách v Žilinskom kraji 16 podnapitých vodičov

Dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji neustálu pozornosť. V druhom týždni tohto roka zaevidovala polícia na cestách 16 podgurážených vodičov. Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel 6 nafúkali nad 1 promile, u 4 vodičov bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile. Dvaja  vodiči podgurážení alkoholom spôsobili dopravné nehody. Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, u 4 z nich bola dychová skúška na alkohol pozitívna.

V nedeľu po polnoci zastavila policajná hliadka na ceste I/78 v obci Rabča, okres Námestovo vozidlo VW Golf. Pri kontrole policajti vyzvali vodiča, aby sa podrobil dychovej skúške. 25 ročnému vodičovi bola nameraná  hodnota 1,22 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,54 promile.

V približne rovnakom čase v nedeľu 15. januára po polnoci zastavila policajná hliadka na ceste I/59 v obci Likavka, okres Ružomberok vozidlo Audi A6. 52 ročný vodič sa pri kontrole podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti zistili 0,60 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,25 promile.

Mladá vodička s 1,7 promile spôsobila nehodu v okrese Čadca


V nedeľu 15. januára popoludní spôsobila v obci Radôstka, okres Čadca dopravnú nehodu 23 ročná vodička. Mladá žena viedla vozidlo Peugeot 406 v smere od obce Stará Bystrica, pričom pri predchádzaní iného motorového vozidla neprispôsobila rýchlosť jazdy svojím schopnostiam, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky, dostala s vozidlom šmyk  a narazila do zvodidla pri pravom okraji cesty.

Následne bolo vozidlo odhodené do ľavého jazdného pruhu a narazilo do zvodidla po ľavom okraji cesty. Po dopravnej nehode sa vodička podrobila dychovej skúške, pri ktorej jej policajti namerali 0,81 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,69 promile.

Obidvaja vodiči a vodička boli obvinení z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V prípade preukázania viny im hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

11 zdieľaní
Zdroj: KR PZ

Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
08:00
Mostná
Prekážka na ceste
07:58
Závodská cesta
Kolóna
07:57
Lysica
Dopravná nehoda
07:53
Oškerda
Policajná hliadka
07:41
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia