09 január 2017 - 11:04

Policajti vytiahli z horiaceho domu 73-ročného muža, čím mu zachránili život

Foto: Policajti vytiahli z horiaceho domu 73-ročného muža, čím mu zachránili život
Foto: ilustračné

Operačný dôstojník na operačnom stredisku Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline prijal v noci z nedele 8. januára na pondelok 9. januára 2016 krátko po pol jednej hodine oznámenie z linky 112, že v Liptovskej Osade, okres Ružomberok horí rodinný dom a môže sa v ňom nachádzať osoba. Okamžite po prijatí oznámenia bola operačným strediskom na miesto vyslaná policajná hliadka z Obvodného oddelenia Policajného zboru Liptovská Osada.

Po príchode policajnej hliadky na miesto bol pred rodinným domom 47 ročný muž, ktorý bol v zlom zdravotnom stave. Hliadke uviedol, že v horiacom dome sa nachádza jeho otec a treba mu pomôcť. Policajti neváhali a ihneď vošli do horiaceho domu. Na zemi v chodbe rodinného domu našli nehybne ležať 73 ročného muža, ktorého vytiahli von z horiaceho domu. Poskytli mu prvú predlekársku pomoc, zakryli ho a snažili sa ho držať pri vedomí. Následne si oboch mužov prevzali privolaní zdravotníci a previezli ich do nemocnice.

Policajti svojím okamžitým zásahom naplnili poslanie polície „POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ“ a zachránili život 73 ročnému mužovi.    0 zdieľaní

Dopravný servis

Rajecká cesta
Prekážka na ceste
12:15
Porúbka
Jama na ceste
12:12
Bánovská cesta
Kolóna
11:58
Obvodová
Kolóna
11:54
Zobraziť aktuálne hlásenia

Program kina