Dnes najčítanejšie
Totožnosť neznámeho muža, ktorý napadol v Žiline vodiča autobusu MHD, bola úspešne zistená

29 december 2016 - 16:39

Novoročný ohňostroj v Žiline neodpália o polnoci, ale až na Nový rok o 18:00 hod.

Foto: Novoročný ohňostroj v Žiline neodpália o polnoci, ale až na Nový rok o 18:00 hod.
Foto: ilustračné
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Mnohí Žilinčania sa nás v posledných dňoch pýtajú, či a kedy bude odpálený mestský novoročný ohňostroj. Ešte v súvislosti s príchodom Mikuláša a otvorením Vianočných trhov v Žiline sme vás informovali, že ohňostroj je naplánovaný na Nový rok o 18:00 hod. 

Novoročný ohňostroj bude v Žiline odpálený v nedeľu 1. januára 2017 o 18.00 hod. zo strechy Mestského divadla, a to z dôvodu, aby sa naň mohli prísť pozrieť aj malé deti. Odpálenie ohňostroja v stanovený čas mesto Žilina nepovažuje za nič nezvyčajné, vychádza z podobných udalostí, ktoré sa konajú aj v iných mestách v rôznych častiach sveta.

Podľa hovorcu mesta Žilina Pavla Čorbu takto vedenie mesta reaguje na požiadavky občanov.„Reflektujeme požiadavku verejnosti, ktorá nám pripomenula, že o polnoci značná časť detí spí. Odpáliť ohňostroj v inom čase sme sa rozhodli preto, aby ho mohli vidieť aj tí najmenší,“ uviedol hovorca.

Na námestie by podľa predpokladu mohlo prísť viac ľudí ako o polnoci, keďže v centre mesta sa na prelome rokov nekoná žiadny program.


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
10:58
Strečno
Kolóna
10:30
Bratislavská
Stacionárny radar
10:22
Strečno
Kolóna
10:11
Estakáda
Jama na ceste
10:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia