Dnes najčítanejšie
Totožnosť neznámeho muža, ktorý napadol v Žiline vodiča autobusu MHD, bola úspešne zistená

29 december 2016 - 16:43

Pri Rosine niekto vyhodil nespotrebované pečivo po dátume spotreby, časť z neho je zabalená

Foto: Pri Rosine niekto vyhodil nespotrebované pečivo po dátume spotreby, časť z neho je zabalená
Foto: čitateľka
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

„Chcela by som upozorniť na to, ako sa jeden obchod zbavuje zlacneného, nepredaného pečiva. Jednoducho ho vyhodia do prírody, čo by som ešte predýchala, ale kľudne ho vyhodia zabalené v obaloch, ktoré sa nemajú šancu rozložiť,“ uviedla čitateľka Iveta, ktorá k podnetu pridala aj fotografie zo stredy 28. decembra.

Vyhodené pečivo sa nachádzalo cestou z Lesoparku v smere na Rosinu. „Konkrétne tieto obrázky sú nafotené na ceste z lesoparku smerom na Rosinu,“ spresnila čitateľka. Prečo ich niekto vyhodil práve na tejto ceste nie je známe, podľa štítkov však bolo možné identifikovať obchod, z ktorého pochádza.

Znehodnocovanie pečiva po dátume potreby zabezpečuje externý partner, spoločnosť prípad preverí a sprísni kontroly

O stanovisko sme požiadali aj spoločnosť Terno, ktorá nám ho obratom poskytla. Z neho vyplýva, že likvidáciu odpísaného pečiva zabezpečujú pre spoločnosť dvaja zmluvní odberatelia. Doteraz Terno podobné problémy nezaznamenalo, o podrobnejšie informácie požiadalo oboch zazmluvnených partnerov.

„Vzniknutá situácia nás mrzí. Odpísané pečivo a zeleninu zo žilinskej predajne Terno plus odoberajú dvaja zmluvní odberatelia, ktorí majú túto činnosť schválenú veterinárnou správou. S oboma subjektmi spolupracujeme pol roka a počas tohto obdobia sme nezaznamenali stav, o ktorom informovala Vaša čitateľka. Pri pečive po dátume spotreby evidujeme množstvo, subjekt a dátum, kedy odberateľ prevzal tovar na likvidáciu,“ uviedla v odpovediach na naše otázky spoločnosť Terno.

„Oboch odberateľov sme v tejto veci kontaktovali a požiadali o poskytnutie podrobnejších informácií, ako nakladajú s odobratým pečivom pri jeho likvidácii. Rovnako sme pristúpili k sprísneniu dodatočnej kontroly, aby v budúcnosti nedošlo k podobnej situácii,“ dodala v stanovisku spoločnosť Terno.


Dopravný servis
Bytčická
Jama na ceste
11:58
Strečno
Kolóna
11:56
Lavobrezná
Práca na ceste
11:54
Na Horevaží
Práca na ceste
11:42
Strečno
Jama na ceste
10:58
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia