Dnes najčítanejšie
V kritickom stave bojujú s COVID-19 v žilinskej nemocnici čoraz mladší pacienti
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

23 júl 2014 - 11:57

Mesto Žilina naplno pracuje na odstraňovaní škôd po pondelkovej búrke

Žilina 23. 7. 2014 – V pondelok 21. júla sa popoludní cez mesto Žilina prehnala intenzívna búrka so silným vetrom a zrážkami, ktoré spôsobili mnohé škody na majetku občanov a samosprávy. Prírodný živel postihol najmä mestské časti Brodno, Považský Chlmec, Vranie a Budatín, kde boli poškodené mestské komunikácie, zaplavené ulice a obydlia občanov v dôsledku zvýšenia tokov miestnych potokov. V centre mesta bolo zaplavených niekoľko podchodov a podjazdov, v parkoch a na sídliskách búrka vyvrátila a zlomila viacero stromov.

Krízový štáb mesta Žilina neustále analyzuje a vyhodnocuje vzniknutú krízovú situáciu a spolu s ďalšími prizvanými inštitúciami (Slovenský vodohospodársky podnik š.p., Severoslovenské vodárne a kanalizácie, a.s., atď.), vlastníkmi inžinierskych sietí, mestskými poslancami zo zasiahnutých mestských častí, príslušníkmi mestskej i štátnej polície, verejnoprospešnými pracovníkmi, hasičmi a ďalšími dobrovoľníkmi, skupinami športovcov, a najmä s miestnymi občanmi intenzívne pracuje na odstraňovaní škôd po pondelkovej búrke, ktorá sa prehnala cez Žilinu.

Po dnešnom zasadnutí krízového štábu ostáva vyhlásený 2. stupeň povodňovej aktivity, ktorý bude platiť, pokým sa nevykonajú všetky záchranné práce. Situácia v celom meste sa postupne stabilizovala a momentálne prebieha najmä čistenie ulíc a korýt vodných tokov, odstraňovanie polámaných stromov a naplavenín, odčerpávanie vody zo zaplavených podchodov, pivníc a pozemkov na celom území Žiliny.

Občania môžu naďalej nahlasovať požiadavky

Občania, ktorí potrebujú pomoc s odstraňovaním škôd po povodni, môžu nahlasovať požiadavky v čase od 7.30 do 15.00 hod. na telefónne čísla Mestského úradu v Žiline: 041/ 70 63 103.

V prípade záujmu o umiestnenie veľkokapacitného kontajnera na odstránenie škôd po povodni je potrebné túto požiadavku nahlásiť na tel. čísle: 041/ 70 63 231. Kontajnery budú pristavované na uliciach v postihnutých lokalitách, nie pred každým rodinným domom.

Mimo uvedených hodín môžu občania nahlasovať problémy na telefónne číslo Mestskej polície Žilina: 159.

zdroj: TS Mesto Žilina
0 reakcií


Dopravný servis
Estakáda
Jama na ceste
20:44
1. mája
Policajná hliadka
20:40
Lavobrezná
Prekážka na ceste
19:25
Lavobrezná
Prekážka na ceste
18:29
Oškerda
Kolóna
17:57
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia