Dnes najčítanejšie
Tip na výlet: V obci pri Ružomberku sa nachádza 13 metrov vysoký Lúčanský vodopád s modrou vodou

23 júl 2014 - 11:57

Mesto Žilina naplno pracuje na odstraňovaní škôd po pondelkovej búrke

Žilina 23. 7. 2014 – V pondelok 21. júla sa popoludní cez mesto Žilina prehnala intenzívna búrka so silným vetrom a zrážkami, ktoré spôsobili mnohé škody na majetku občanov a samosprávy. Prírodný živel postihol najmä mestské časti Brodno, Považský Chlmec, Vranie a Budatín, kde boli poškodené mestské komunikácie, zaplavené ulice a obydlia občanov v dôsledku zvýšenia tokov miestnych potokov. V centre mesta bolo zaplavených niekoľko podchodov a podjazdov, v parkoch a na sídliskách búrka vyvrátila a zlomila viacero stromov.

Krízový štáb mesta Žilina neustále analyzuje a vyhodnocuje vzniknutú krízovú situáciu a spolu s ďalšími prizvanými inštitúciami (Slovenský vodohospodársky podnik š.p., Severoslovenské vodárne a kanalizácie, a.s., atď.), vlastníkmi inžinierskych sietí, mestskými poslancami zo zasiahnutých mestských častí, príslušníkmi mestskej i štátnej polície, verejnoprospešnými pracovníkmi, hasičmi a ďalšími dobrovoľníkmi, skupinami športovcov, a najmä s miestnymi občanmi intenzívne pracuje na odstraňovaní škôd po pondelkovej búrke, ktorá sa prehnala cez Žilinu.

Po dnešnom zasadnutí krízového štábu ostáva vyhlásený 2. stupeň povodňovej aktivity, ktorý bude platiť, pokým sa nevykonajú všetky záchranné práce. Situácia v celom meste sa postupne stabilizovala a momentálne prebieha najmä čistenie ulíc a korýt vodných tokov, odstraňovanie polámaných stromov a naplavenín, odčerpávanie vody zo zaplavených podchodov, pivníc a pozemkov na celom území Žiliny.

Občania môžu naďalej nahlasovať požiadavky

Občania, ktorí potrebujú pomoc s odstraňovaním škôd po povodni, môžu nahlasovať požiadavky v čase od 7.30 do 15.00 hod. na telefónne čísla Mestského úradu v Žiline: 041/ 70 63 103.

V prípade záujmu o umiestnenie veľkokapacitného kontajnera na odstránenie škôd po povodni je potrebné túto požiadavku nahlásiť na tel. čísle: 041/ 70 63 231. Kontajnery budú pristavované na uliciach v postihnutých lokalitách, nie pred každým rodinným domom.

Mimo uvedených hodín môžu občania nahlasovať problémy na telefónne číslo Mestskej polície Žilina: 159.

zdroj: TS Mesto Žilina
0 zdieľaní

Dopravný servis
Na Horevaží
Kolóna
16:15
Nemocničná
Kolóna
16:14
Kysucká
Kolóna
16:13
Rajecké Teplice
Práca na ceste
16:00
Košická
Policajná hliadka
15:58
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia