Dnes najčítanejšie
Polícia pátra po dvoch Žilinčanoch, ktorí sa skrývajú a vyhýbajú sa tak nástupu do väzenia

24 december 2016 - 13:36

Muž, ktorý vtrhol na Mestský úrad so zbraňou dostal monitorovací náramok s GPS

Foto: Muž, ktorý vtrhol na Mestský úrad so zbraňou dostal monitorovací náramok s GPS
Foto: ilustračné / judikaty.info
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Vo štvrtok sme vás informovali o prípade nebezpečného vyhrážania, ktorého sa mal dopustiť 58-ročný muž na Mestskom úrade v Žiline. Muž vtrhol na vianočné posedenie zamestnancov a svojej družke sa so zbraňou vyhrážal, že ju zabije. Polícia ho síce obvinila z prečinu nebezpečného vyhrážania no nakoniec nepôjde do vyšetrovacej väzby.

Sudca okresného súdu v Žiline ešte začiatkom týždňa nevyhovel návrhu prokurátora, ktorý žiadal väzobné stíhanie pre 58-ročného muža. Predseda senátu nechal 58-ročného Milana na slobode a väzbu nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka. Zároveň mu nariadil zákaz priblížiť sa k poškodenej žene.

Proti rozhodnutiu podal prokurátor sťažnosť a rozhodovať tak musel až krajský súd. Obvinený muž ostane aj po novom verdikte naďalej na slobode, no stále sa nemôže k vystrašenej Žilinčanke ani k jej bydlisku priblížiť. Milan má na sebe pripevnené špeciálne zariadenie, vďaka ktorému bude pod drobnohľadom ministerstva spravodlivosti.

Monitorovací náramok umožní kontrolu dodržiavania nariadenia sudcu. Muž sa tak nemôže priblížiť k pracovníčke mestského úradu. Špeciálne zariadenie nosí so sebou aj dotyčná pracovníčka, ktorá tak má prehľad, či sa obvinený muž nachádza v dostatočnej vzdialenosti od nej.

Ak by sa obvinený muž približoval do zakázanej zóny, systém ho včas upozorní, aby odišiel na minimálnu prikázanú vzdialenosť. Ak by neuposlúchol varovanie, hrozí mu väzenie. Za nebezpečné vyhrážanie mu hrozí až 3-ročné väzenie.

Dopravný servis
Nemocničná
Prekážka na ceste
22:14
Lavobrezná
Práca na ceste
21:57
Krasňany
Zver pri ceste
21:44
Zádubnie
Zver pri ceste
21:43
Lysica
Zver pri ceste
21:41
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia