Dnes najčítanejšie
V stredu pribudlo takmer 800 prípadov koronavírusu, na Orave evidujú 127 ďalších osôb

23 december 2016 - 00:34

Žilinskí colníci a daniari pomáhali sociálne slabším, odovzdali im viac ako 700 kusov oblečenia

Foto: Žilinskí colníci a daniari pomáhali sociálne slabším, odovzdali im viac ako 700 kusov oblečenia
Foto: financnasprava.sk

V predvianočnom čase sa rozhodli pomôcť aj žilinskí colníci a daniari. Žilinský colný a daňový úrad vyhlásil aj tento rok zbierku pre svojich zamestnancov. Tí sa spojili, aby obliekli ľudí z kempu pre sociálne slabších do čistých a teplých vecí. V rámci organizovanej zbierky vyzbierali viac ako 700 kusov prevažne zimného šatstva. Do zbierky sa zapojilo naozaj veľké množstvo pracovníkov úradov.

Vďaka všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili, tak bolo možné pomôcť až 711 kusmi vecí. Medzi vyzbieraným oblečením boli zimné bundy, svetre, šále, rukavice, čiapky, ale aj osušky a uteráky. Tento rok boli všetky vyzbierané veci venované pre Občianske združenie v Martine - Priekope, kde v ich kempe pre ľudí bez domova žije asi 40. Ľudia sú rôznych vekových kategórií, od malých dvojročných detí až po staršie osoby. 

Odovzdávanie zbierky priamo v kempe bolo podľa informácií z webu Finančnej správy veľmi dojímavé. Veci z auta si odnášali s vďakou a tešili sa z každej maličkosti.

Bol medzi nimi aj ich úžasný vedúci so srdcom na správnom mieste. Vedel, že práve títo ľudia ho potrebujú. Pred štrnástimi rokmi sa všetkého vzdal, zhromaždil ich okolo seba a v práci a pridelených úlohách im našiel zmysel života.

Zbierka nebola pre žilinských colníkov a daniarov jedinou, ktorej sa tento rok zúčastnili. Centru pre obnovu rodiny v Prešove odviezli 460 ks zväčša nových uterákov, osušiek, obliečok, utierok a škatule s potravinami, drogériou, školskými potrebami aj spoločenskými hrami…1 zdieľaní
Zdroj: financnasprava.sk

Dopravný servis
Nemocničná
Prekážka na ceste
21:55
Nemocničná
Prekážka na ceste
21:23
Nemocničná
Prekážka na ceste
20:41
Strečno
Práca na ceste
20:22
Košická
Prekážka na ceste
20:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia