Dnes najčítanejšie
Policajti v Žiline namerali rýchlo idúce auto, po vysvetlení blížiaceho sa pôrodu posádku eskortovali do nemocnice

23 december 2016 - 00:34

Žilinskí colníci a daniari pomáhali sociálne slabším, odovzdali im viac ako 700 kusov oblečenia

Foto: Žilinskí colníci a daniari pomáhali sociálne slabším, odovzdali im viac ako 700 kusov oblečenia
Foto: financnasprava.sk

V predvianočnom čase sa rozhodli pomôcť aj žilinskí colníci a daniari. Žilinský colný a daňový úrad vyhlásil aj tento rok zbierku pre svojich zamestnancov. Tí sa spojili, aby obliekli ľudí z kempu pre sociálne slabších do čistých a teplých vecí. V rámci organizovanej zbierky vyzbierali viac ako 700 kusov prevažne zimného šatstva. Do zbierky sa zapojilo naozaj veľké množstvo pracovníkov úradov.

Vďaka všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili, tak bolo možné pomôcť až 711 kusmi vecí. Medzi vyzbieraným oblečením boli zimné bundy, svetre, šále, rukavice, čiapky, ale aj osušky a uteráky. Tento rok boli všetky vyzbierané veci venované pre Občianske združenie v Martine - Priekope, kde v ich kempe pre ľudí bez domova žije asi 40. Ľudia sú rôznych vekových kategórií, od malých dvojročných detí až po staršie osoby. 

Odovzdávanie zbierky priamo v kempe bolo podľa informácií z webu Finančnej správy veľmi dojímavé. Veci z auta si odnášali s vďakou a tešili sa z každej maličkosti.

Bol medzi nimi aj ich úžasný vedúci so srdcom na správnom mieste. Vedel, že práve títo ľudia ho potrebujú. Pred štrnástimi rokmi sa všetkého vzdal, zhromaždil ich okolo seba a v práci a pridelených úlohách im našiel zmysel života.

Zbierka nebola pre žilinských colníkov a daniarov jedinou, ktorej sa tento rok zúčastnili. Centru pre obnovu rodiny v Prešove odviezli 460 ks zväčša nových uterákov, osušiek, obliečok, utierok a škatule s potravinami, drogériou, školskými potrebami aj spoločenskými hrami…1 reakcií
Zdroj: financnasprava.sk


Dopravný servis
Rajecká cesta
Kolóna
09:11
Hričovská
Jama na ceste
09:10
Bytčica, Dlhá
Kolóna
08:54
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
08:28
Budatínska Lehota
Kolóna
08:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia