Dnes najčítanejšie
Na Mostnej ulici v Žiline došlo k veľkej zmene organizácie dopravy, pribudla aj značka STOP

22 december 2016 - 02:25

Na vianočnú kapustnicu v Mestskom úrade vtrhol muž so zbraňou

Foto: Na vianočnú kapustnicu v Mestskom úrade vtrhol muž so zbraňou
Foto: ilustračné

Podľa našich informácií malo v budove Mestského úradu dôjsť k incidentu, pri ktorom až musela zasahovať polícia. Počas vianočnej kapustnice, ktorú mesto organizuje pre zamestnancov úradu každý rok, mal do budovy vtrhnúť muž so zbraňou. Vianočné posedenie sa konalo v piatok 16.decembra 2016.

Dotyčný muž mal prísť za svojou družkou, ktorá pracuje na Mestskom úrade. Po roztržke medzi ním a ženou došlo aj k vyhrážaniu zabitím, pri ktorom mal muž v ruke zbraň. Zamestnanci úradu zostali zaskočení.

Hovorca mesta Pavol Čorba sa k prípadu vyjadril nasledovne:

„Nešlo o zamestnanca Mestského úradu v Žiline. Keďže incident vyšetruje polícia, nebudeme sa bližšie k prípadu vyjadrovať. Obráťte sa prosím na orgány činné v trestnom konaní.

Muž mal na ženu najskôr kričať a nadávať jej a potom ju dokonca sotiť na zem. Napokon zasiahol mestský policajt, ktorý bol v tom čase mimo služby, no nachádzal sa na vianočnom posedení.

Mestský policajt v čase svojho osobného voľna nachádzajúci sa na MsÚ spacifikoval muža, ktorý nebezpečne manipuloval so zbraňou,uviedol Peter Mišejka, zástupca náčelníka Mestskej polície v Žiline.

Podľa hovorkyne polície Jany Balogovej obvinil poverený príslušník Policajného zboru 58-ročného muža z prečinu nebezpečného vyhrážania. Muž sa činu dopustil v piatok 16. decembra vo večerných hodinách na Mestskom úrade v Žiline, kedy sa mal vyhrážať svojej družke usmrtením a následne mal na ňu aj namieriť zbraň, ktorú mal v legálnej držbe.

„Muž u ženy vzbudil dôvodnú obavu o život a zdravie. Obvinenému mužovi hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky,“ dodala Balogová.

Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
10:14
Strečno
Kolóna
10:08
Strečno
Jama na ceste
10:08
Cesta I/64
Policajná hliadka
10:07
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
10:00
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina