Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: V Žilinskom kraji došlo k ďalšej tragickej nehode, zrážku s kamiónom neprežil vodič auta

21 december 2016 - 10:08

Študenti rozdali mikulášske balíčky bezdomovcom, obsahovali aj hygienické potreby

Mladí študenti sa opäť zapojili do dobročinnej akcie, kedy ešte počas mikuláša mysleli aj na tých, ktorých spoločnosť vylúčila na samý okraj. Pritom často nie vlastnou vinou musia bezdomovci tráviť najkrajšie chvíle v roku bez podpory blízkych.

„Všetci prežíváme tie najkrajšie chvíle v kruhu najbližších. Ale musíme myslieť aj na tých, ktorí to v živote nemajú ľahké. Rozhodli sme sa uskutočniť pre osoby, ktoré nemajú strechu nad hlavou, Mikulášske potešenie,“ spresnila Adriana, ktorá v Žiline študuje Fakultu humanitných vied spolu s ostatnými dobrovoľníkmi.

Bezdomovci prijali darčeky veľmi srdečne, od radosti dokonca zaspievali

Aj samotní obdarovaní takúto pomoc prijali vrúcne, na oplátku sa snažili kúsok radosti vrátiť. A to originálnym spevom. Aj nespievajúci kolegovia však boli odmenení rovnako, a to malými maškrtami, ale aj praktickými vecami.

„Boli veľmi milí a srdeční, jeden pán nám schuti zaspieval. Za odmenu sme im dali balíčky, ktoré obsahovali jedlo, minerálku a aj hygienické potreby, ktoré sa im určite zídu,“ dodala študentka Adriána za tím mladých ľudí, ktorí sa takto rozhodli spríjemniť predvianočný čas ľuďom bez domova.

0 reakcií


Dopravný servis
Bytčica, Dlhá
Stacionárny radar
20:14
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
17:10
Oškerda
Kolóna
16:10
Estakáda
Prekážka na ceste
15:58
Cesta I/64
Stacionárny radar
15:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.