Dnes najčítanejšie
V meste Žilina prebieha kontrola odberných miest pre celoplošné testovanie, zverejnené budú v utorok

14 december 2016 - 11:08

Súčasťou Vianočných trhov bude aj tento rok Primátorský punč

Primátor Igor Choma pozýva verejnosť na Primátorský punč, ktorý sa bude podávať na Vianočných trhoch na Mariánskom námestí. Cena punču je dobrovoľná. Výťažok z tejto akcie bude venovaný Detským jasliam, Veľká okružná 82 a Jedálni, Lichardova 44.

Súčasťou Vianočných trhov je už neodmysliteľne Primátorský punč, ktorý sa bude podávať od pondelka 19. decembra do štvrtku 22. decembra. Stánok nájdete na Mariánskom námestí na ľavej strane od hlavného vstupu do areálu Vianočných trhov (smerom od Radnice mesta Žilina). Vianočný nápoj so špecifickou chuťou budú po tieto štyri dni v čase od 16.00 hod. do 21.00 hod. občanom okrem primátora podávať aj predstavitelia Mestského úradu v Žiline.

„Pozývam všetkých, ktorí budú mať cestu na Mariánske námestie, aby sa zastavili u mňa na Primátorskom punči. Stánok, v ktorom budem podávať tento typický vianočný nápoj, nájdete v ohradenom areáli vianočných trhov priamo v srdci nášho mesta. Poteší ma, že sa spoločne aj porozprávame. Výťažok z tejto akcie bude použitý pre žilinské deti a sociálne slabších,“ pozýva Igor Choma.

Žilinčania a návštevníci mesta môžu do piatka 23. decembra navštíviť Vianočné trhy na dvoch najväčších žilinských námestiach – na Mariánskom námestí a Námestí Andreja Hlinku. Predajcovia v stánkoch s občerstvením môžu predaj predlžiť do pondelka 2. januára 2017. Na Mariánskom námestí sa okrem Vianočných trhov nachádza aj umelé klzisko s najnovším typom umelej ľadovej plochy, na ktorom sa môžu do 31. decembra 2016 bezplatne korčuľovať malí aj veľkí.Zároveň pripomíname, že Novoročný ohňostroj bude v Žiline odpálený v nedeľu 1. januára 2017 o 18.00 hod. zo strechy Mestského divadla, aby sa naň mohli prísť pozrieť aj malé deti. Odpálenie ohňostroja v stanovený čas mesto Žilina nepovažuje za nič nezvyčajné, vychádza z podobných udalostí, ktoré sa konajú aj v iných mestách v rôznych častiach sveta.

1 zdieľaní

Dopravný servis
Lavobrezná
Prekážka na ceste
19:28
Strečno
Práca na ceste
19:12
Strečno
Jama na ceste
19:12
Strečno
Kolóna
19:08
Strečno
Kolóna
17:57
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia