Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: V Žilinskom kraji došlo k ďalšej tragickej nehode, zrážku s kamiónom neprežil vodič auta

12 december 2016 - 15:29

AKTUÁLNE: Poslanci neprelomili veto primátora pri kúpe korytnačky, návrh prerokujú v novom roku

Ostro sledovaným bodom dnešného 20. zasadnutia Mestského zastupiteľstva v Žiline bolo prerokovanie uznesenia mestského zastupiteľstva 198/2016 k Nadobudnutiu športovej haly na Bôriku, ktorého výkon primátor pozastavil tým, že ho nepodpísal.

Na prelomenie veta primátora je potrebná trojpätinová väčšina všetkých poslancov, čo predstavuje v tomto volebnom období 19 poslancov. Už pred dnešným zastupiteľstvom však avizoval klub nezávislých poslancov NEKA, že na dnešnom zastupiteľstve nebude hlasovať za návrh. Dôvodom sú nové skutočnosti, potreba preskúmať výhrady mesta Žilina a nerozhodovať pod časovým tlakom.

„Pre nás je hala prvoradá v tom, ako rieši šport a infraštruktúru v meste Žilina. Považujeme za najrozumnejšie zobrať výhrady, ktoré zaznievajú zo strany mesta, do úvahy a pokúsiť sa nájsť dobré riešenie,“ zopakoval postoj za klub nezávislých poslancov NEKA Peter Fiabáne.

Za dnešný návrh hlasovalo 7 poslancov, zdržalo sa 16 poslancov a 3 hlasovali proti. O osude nadobudnutia Športovej haly na Bôriku sa tak rozhodne najskôr na prvom zastupiteľstve po Novom roku, ktoré je naplánované na 20. februára 2017.
90 reakcií


Dopravný servis
Bytčica, Dlhá
Stacionárny radar
20:14
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
17:10
Oškerda
Kolóna
16:10
Estakáda
Prekážka na ceste
15:58
Cesta I/64
Stacionárny radar
15:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.