Dnes najčítanejšie
FOTO + VIDEO: Bytovku na Bratislavskej ulici v Žiline zachvátil požiar, budovu musí posúdiť statik

12 december 2016 - 15:29

AKTUÁLNE: Poslanci neprelomili veto primátora pri kúpe korytnačky, návrh prerokujú v novom roku

Ostro sledovaným bodom dnešného 20. zasadnutia Mestského zastupiteľstva v Žiline bolo prerokovanie uznesenia mestského zastupiteľstva 198/2016 k Nadobudnutiu športovej haly na Bôriku, ktorého výkon primátor pozastavil tým, že ho nepodpísal.

Na prelomenie veta primátora je potrebná trojpätinová väčšina všetkých poslancov, čo predstavuje v tomto volebnom období 19 poslancov. Už pred dnešným zastupiteľstvom však avizoval klub nezávislých poslancov NEKA, že na dnešnom zastupiteľstve nebude hlasovať za návrh. Dôvodom sú nové skutočnosti, potreba preskúmať výhrady mesta Žilina a nerozhodovať pod časovým tlakom.

„Pre nás je hala prvoradá v tom, ako rieši šport a infraštruktúru v meste Žilina. Považujeme za najrozumnejšie zobrať výhrady, ktoré zaznievajú zo strany mesta, do úvahy a pokúsiť sa nájsť dobré riešenie,“ zopakoval postoj za klub nezávislých poslancov NEKA Peter Fiabáne.

Za dnešný návrh hlasovalo 7 poslancov, zdržalo sa 16 poslancov a 3 hlasovali proti. O osude nadobudnutia Športovej haly na Bôriku sa tak rozhodne najskôr na prvom zastupiteľstve po Novom roku, ktoré je naplánované na 20. februára 2017.
90 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
22:08
Koňhora
Policajná hliadka
21:07
Budatínska Lehota
Prekážka na ceste
20:41
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:29
Nemocničná
Dopravná nehoda
20:07
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia