Dnes najčítanejšie
Za štvrtok pribudlo spolu 1 155 pozitívnych prípadov koronavírusu, v nemocniciach leží už 275 pacientov
COVID-19 vývoj situácie v kraji

12 december 2016 - 00:39

V Tepličke nad Váhom sa situácia so sprejermi zhoršuje. Ničia zastávky, dopravné značky aj ploty

Foto: V Tepličke nad Váhom sa situácia so sprejermi zhoršuje. Ničia zastávky, dopravné značky aj ploty
Galéria: 5 fotiek
Foto: teplickanadvahom.sk

Obec Teplička nad Váhom informovala na svojej internetovej stránke o vandaloch, ktorí v posledom čase poškodzujú nielen majetok obce, ale aj súkromný majetok obyvateľov. Sprejeri, ktorí vyčíňajú v obci, sa naposledy zamerali na oplotenie futbalového ihriska. Svojim činom spôsobili obci škodu a prípad preto začala vyšetrovať polícia, ktorá po páchateľoch intenzívne pátra. 

Vedenie obce vyzvalo obyvateľov, ktorí by mohli mať informácie nápomocné k vyriešeniu prípadu, aby kontaktovali pracovníkov Obecného úradu, alebo priamo políciu. 

Obec si nevie poradiť so zvyšujúcim sa počtom poškodených dopravný značiek, autobusových zastávok, či oplotení a múrov. Sprejeri ničia súkromný ale aj obecný majetok vo viacerých častiach obce. Odstránenie grafitov je finančne veľmi náročné a náklady znášajú všetci občania.

Podobná situácia sa často opakuje aj v Žiline. Sprejeri bežne úradujú na zastávkach verejnej dopravy a grafity striekajú aj na vlaky a nové fasády panelákov. Bežne im nerobí problém poškodiť aj drahé mramorové obklady.

Zdroj: teplickanadvahom.sk


Dopravný servis
Gbeľany
Kolóna
15:45
Košická
Policajná hliadka
15:44
Strečno
Kolóna
15:37
Estakáda
Jama na ceste
15:37
Strečno
Kolóna
15:30
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia