Dnes najčítanejšie
Totožnosť neznámeho muža, ktorý napadol v Žiline vodiča autobusu MHD, bola úspešne zistená

16 júl 2014 - 13:23

V Žiline previedli 400-tisíc eur z účtu klienta bez jeho vedomia

Foto: V Žiline previedli 400-tisíc eur z účtu klienta bez jeho vedomia
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Žilinská polícia rozložila organizovanú skupinu, ktorá páchala ekonomickú trestnú činnosť. Traja bývalí zamestnanci pobočky istej banky v Žiline prevádzali hotovosť z účtu klienta bez jeho vedomia v celkovej výške 393 000 eur.

“Skupina pozostávala minimálne zo štyroch ľudí (2 muži a jedna žena vo veku 30 rokov a jeden muž vo veku 46), pričom tri osoby boli bývalými zamestnancami bankovej inštitúcie s pobočkou v Žiline. Dve z nich dokonca boli riaditeľmi pobočiek bankovej inštitúcie v Žiline,” uviedla žilinská krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Za týmto účelom si skupina zabezpečila falošný občiansky preukaz vystavený na klienta, podpisový vzor klienta, za pomoci odevných zvrškov a mejkapu pozmenili vizáž a poznávacie znaky falošného klienta, zriadili zahraničný účet v inej bankovej inštitúcii v zahraničí na meno klienta. Zamestnancov druhej banky v zahraničí uviedli do omylu zneužitím osobných údajov ako aj identity klienta.

Po tom ako bol skutok odhalený jeden z páchateľov organizovanej skupiny chcel osobu vystupujúcu v mene pravého klienta banky skryť do Českej republiky. Následne túto osobu začal vydierať, aby vec neoznamovala na polícií a vyhrážal sa jej fyzickou likvidáciou.

V prípade dokázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody v trvaní až do 15 rokov.

Foto ilustračné

Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
15:14
Rajecká cesta
Kolóna
15:13
Košická
Kolóna
15:12
Strečno
Kolóna
15:12
Mojšova Lúčka
Kolóna
15:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia