Dnes najčítanejšie
Zoznam kandidátov v regionálnych voľbách mesta Žilina: Volebný obvod č. 2 – Bôrik, Hliny V - VIII, Malá Praha

07 november 2016 - 00:14

Kruhový objazd pri plavárni sa bude rozširovať na dva jazdné pruhy, projekt sa pripravuje

Foto: Kruhový objazd pri plavárni sa bude rozširovať na dva jazdné pruhy, projekt sa pripravuje
Foto: ilustračné

Minulý rok sme vás informovali, že pri plavárni na ulici Vysokoškolákov by malo dôjsť k prestavbe kruhového objazdu. V tom čase mesto Žilina vyhlásilo verejnú súťaž v rámci predkladania ponúk na spracovanie projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie stavby: “Úprava okružnej križovatky na ul. Vysokoškolákov - Žilina, pri plavárni”. Predpokladaná hodnota predmetu zákazky bola 38 000,00 EUR bez DPH.

V súčasnosti sa pred okružnou križovatkou pri mestskej krytej plavárni združujú dva jazdné pruhy do jedného, ktorý následne ústi do uvedenej križovatky. Združovanie jazdných pruhov ako aj ústenie do okružnej križovatky sú faktory, ktoré spôsobujú spomaľovanie premávky a tým v dopravných špičkách aj vznik kolón.

Cieľom úpravy križovatky je odstrániť tieto prekážky a dosiahnuť tak plynulú premávku v uvedenom úseku, pričom budú cez riešený úsek vedené dva jazdné pruhy v každom smere. Podobné riešenie môžeme vidieť v susednom meste Martin, kde sa osvedčilo.

Keďže uplynul už rok, odkedy sme informáciu o prestavbe zverejnili a mnohí sa zaujímate o to, ako je na tom tento projekt, zisťovali sme, ako celá vec pokročila. Hovorca mesta Pavol Čorba nám v krátkosti odpovedal, že „v súčasnosti víťazná firma verejného obstarávania pripravuje projekty na realizáciu úseku. Bližšie informácie budú známe najskôr o mesiac.“

Nakoľko viac informácií zatiaľ nie je možné získať, celú situáciu budeme sledovať a prinesieme aktuálne informácie hneď, ako to bude možné. Pozitívom je, že návrh prestavby tejto križovatky sa nezamietol a na celej veci sa intenzívne pracuje.Dopravný servis
Radoľa
Práca na ceste
13:42
Hlavná, Bytčica
Policajná hliadka
13:29
Fatranská
Policajná hliadka
13:28
Koňhora
Kolóna
13:26
Oškerda
Iné nebezpečenstvo
13:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina