Dnes najčítanejšie
29-ročný Miroslav sa vlámal do rodinného domu pri Žiline a spôsobil škodu 2-tisíc eur, polícia ho obvinila

02 november 2016 - 12:04

Žilinská nemocnica dostala do daru peniaze, za ktoré nakúpila vankúše, plachty a infúzne dávkovače

Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline odovzdali dnes zástupcovia Občianskeho združenia Priatelia stonožky finančné prostriedky z predaných maľovaných pohľadníc vo výške 5 126 eur. Nemocnica za ne kúpila dva infúzne dávkovače pre novorodenecké oddelenie, 100 vankúšov a 100 plachiet pre interné oddelenie, 40 vankúšov pre psychiatrické oddelenie a časť finančných prostriedkov išlo na kúpu tesniacej rúšky pre CT na rádiologické oddelenie.

Občianske združenie získalo financie z predaja pohľadníc, ktoré maľujú deti na školách. Deti sú motivované v tejto činnosti, nakoľko pomáhajú iným ľuďom, ktorí sú v nemocnici. Ako uviedla predsedníčka OZ Daniela Popluhárová, deti majú z pomoci ľuďom obrovskú radosť. Pohľadnice si kupujú rôzne firmy vo veľkých množstvách, ale aj jednotlivci, ktorí chcú podporiť dobrú vec.

Počet nedonosených detí aj detí, ktoré vyžadujú infúznu liečbu sa zvyšuje, preto novorodenecké oddelenie nové infúzne dávkovače víta. „Často krát jedno bábätko vyžaduje aj dva dávkovače. Malé bábätká vyžadujú veľmi presné až na desatinnú čiarku dávky lieku a infúzií. Každý takýto nový dávkovač sa nám veľmi hodí,“ povedala primárka interného oddelenia nemocnice Katarína Jackuliaková.

Komfort pacientom na internom oddelení zvýšia nové vankúše a plachty. „Je to veľká pomoc, ktorá skvalitní pobyt pacientov na našom oddelení. Ďakujeme za túto pomoc od detí pre chorých ľudí,“ uviedla primárka interného oddelenia nemocnice Monika Kulinová.

Občianske združenie Priatelia stonožky spolupracuje s nemocnicou od roku 2003. Nemocnici venovalo už 59 457 eur a 3 156 amerických dolárov. „Organizujeme maľovanie detských pohľadníc na školách, zabezpečujeme ich predaj a získané finančné prostriedky darujeme zdravotným oddeleniam nemocnice. Deti si uvedomujú túto nezištnú pomoc a vytvorili už tisíce maľovaných pohľadníc prevažne s vianočným motívom vo svojom voľnom čase i na hodinách výtvarnej výchovy,“ priblížila predsedníčka OZ Priatelia Stonožky Daniela Popluhárová.

60 reakcií


Dopravný servis
Hričovská
Policajná hliadka
00:54
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
22:08
Lysica
Prekážka na ceste
20:56
Porúbka
Policajná hliadka
20:56
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
20:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia