Dnes najčítanejšie
Vodič v Rudine zrazil muža čakajúceho na autobusovej zastávke. Polícia zistila, že bol pod vplyvom alkoholu

26 október 2016 - 12:08

Stav dlažby je v niektorých častiach centra mesta žalostný, mesto pripravuje rekonštrukciu

Foto: Stav dlažby je v niektorých častiach centra mesta žalostný, mesto pripravuje rekonštrukciu
Galéria: 5 fotiek
Foto: čitateľ
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Čitateľ nás upozornil na súčasný stav dlažby v centre mesta, ktorá sa v niektorých miestach rozpadá a neplní tak svoj účel. “Chcel by som poukázať na rozpadávajúcu sa žulovú dlažbu v historickom centre Žiliny, ako aj Farské schody a Hlinkovo námestie,” uviedol Peter, ktorý zaslal aj fotografie opotrebovanej a rozbitej dlažby. Určitú rolu hrá aj estetická funkcia, Keďže práve centrum mesta je tým úsekom, ktorým prechádzajú návštevníci Žiliny najčastejšie.

Rekonštrukcia je v pláne, začala príprava podkladov


So žiadosťou o stanovisko k súčasnému stavu sme oslovili aj mesto Žilina. Podľa našich informácií je rekonštrukcia v pláne, zatiaľ však začala len príprava podkladov. Mesto Žilina zatiaľ vykonáva len lokálne opravy dlažby, pretože v súčasnom období sa začala príprava podkladov na plánovanú rekonštrukciu námestia Andreja Hlinku ako aj Farských schodov,“ uviedol hovorca mesta Pavol Čorba.

Termín rekonštrukcie tak zatiaľ nie je stanovený, rozhodovať o ňom budú mestskí poslanci na zastupiteľstve. „Kedy však bude zahájená táto rekonštrukcia nie je v súčasnosti ešte jasné, pretože po prípravách budú o tom rozhodovať poslanci mestského zastupiteľstva,“ uzavrel Čorba.Dopravný servis
Oškerda
Práca na ceste
06:45
Oškerda
Hmla
06:43
Lavobrezná
Práca na ceste
06:41
Strečno
Jama na ceste
05:55
Rajecká cesta
Policajná hliadka
05:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia