Dnes najčítanejšie
V stredu pribudlo takmer 800 prípadov koronavírusu, na Orave evidujú 127 ďalších osôb

25 október 2016 - 10:31

Mestskí poslanci vo štvrtok mimoriadne zasadnú, budú riešiť situáciu občanov vyhorenej bytovky

Foto: Mestskí poslanci vo štvrtok mimoriadne zasadnú, budú riešiť situáciu občanov vyhorenej bytovky
Foto: ilustračné

Na deň 27. októbra 2016 zvolal primátor mesta Žilina Igor Choma mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Žiline, ktorého jediným bodom bude riešenie vzniknutej mimoriadnej situácie v súvislosti s požiarom obytného domu na Bratislavskej ulici. Ako sme vás informovali už včera, podľa posudku statika je budova v zlom stave a pravdepodobne ju bude musieť mesto Žilina zbúrať.


Cieľom zastupiteľstva bude dočasne vyriešiť situáciu 93 občanov, ktorí sú po požiari bez strechy nad hlavou. V jednom z bodov návrhu uznesenia sa spomína strop 150 tisíc eur, do ktorého by v prípade schválenia bolo možné realizovať riešenie mimoriadnej situácie. ”...primátor mesta môže rozhodnúť o zmene rozpočtu mesta Žilina v priebehu rozpočtového roka rozpočtovým opatrením, a to výhradne spojeným s riešením tejto mimoriadnej situácie…” uvádza materiál, ktorý budú poslanci prerokovávať.Dlh je viac ako pol milióna eur, mesto môže poskytnúť dočasné prístrešie


Ak by nedošlo k alokácii týchto prostriedkov a možnosti využiť ich na riešenie mimoriadnej situácie, mesto Žilina nebude môcť pružne reagovať na finančý vývoj a takisto by nemuselo byť schopné plniť si svoje záväzky vzniknuté ako následok mimoriadnej situácie. Materiál zároveň jasne vymedzuje, že k 30.9.2016 eviduje správcovská spoločnosť ŽILBYT, s.r.o. dlh vo výške 555 703,06 € na ulici Bratislavská 505/54 a 505/56. Dlh na nájomnom, teda istina, predstavuje 179 062,25€.

Zároveň by malo zastupiteľstvo splnomocniť Igora Chomu na to, aby mohol vykonávať všetky právne a iné úkony súvisiace s riešením mimoriadnej situácie na území mesta Žilina - konkrétne na ulici Bratislavská. Poslanci budú takisto prerokovávať možnú pomoc vo forme dočasného prístrešia (napríklad obytných stanov alebo kontajnerov).

Navrhované umiestnenie dočasného prístrešia


10 zdieľaní

Dopravný servis
Nemocničná
Prekážka na ceste
18:00
Rudinka
Policajná hliadka
17:52
Lavobrezná
Prekážka na ceste
17:41
Na Horevaží
Práca na ceste
17:38
Strečno
Kolóna
17:27
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia