Dnes najčítanejšie
Totožnosť neznámeho muža, ktorý napadol v Žiline vodiča autobusu MHD, bola úspešne zistená

21 október 2016 - 13:49

93 obyvateľov z Bratislavskej ulice je dlhodobo evakuovaných, v telocvični budú dlhšie obdobie

Foto: 93 obyvateľov z Bratislavskej ulice je dlhodobo evakuovaných, v telocvični budú dlhšie obdobie
Foto: ilustračné
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Po tom, ako dňa 18.10.2016 vznikla na Bratislavskej ulici mimoriadna udalosť, zostalo 93 obyvateľov domu bez strechy nad hlavou. Z tohto počtu je 36 mužov, 26 žien a 31 detí. Mesto reagovalo na vzniknutú situáciu okamžite, a pripravilo v krátkom čase dočasné ubytovanie v telocvični na Hollého. Všetci dotknutí pochádzajú zo sociálnej slabej skupiny obyvateľstva.

93 ľudí bude obývať telocvičnu dlhšie obdobie


Evakuovaní obyvatelia, ktorých mimoriadna situácia postihla, zostanú v priestoroch školy dlhšie. “Nakoľko je predpoklad, že došlo k narušeniu statiky obytného domu, evakuovaní obyvatelia, ktorým bolo poskytnuté dočasné ubytovanie a stravovanie, zostanú v týchto priestoroch dlhšie obdobie. Požiar vznikol v obytných domoch pre sociálne slabé skupiny obyvateľstva,” uvádza sa vo vyhlásení mimoriadnej situácie.  


Ich predošlé obydlie bude zatiaľ strážiť mestská polícia, a to až do doby, kým nebude posúdená jeho statika. „Bytové domy z dôvodu možného narušenia statiky budú uzatvorené a príslušníkmi mestskej polície strážené. Na základe vystavenej objednávky mestom, bude vykonané statické posúdenie bytového domu z pohľadu bezpečného účelového ubytovania,“ spresňuje ďalší postup dokument.

Obyvatelia sú v mimoriadnej situácii, mesto zabezpeční najnutnejšie vybavenia a stravu


Nateraz je 93 obyvateľov dlhodobo evakuovaných, mesto Žilina im zabezpečuje stravu a nutné potreby v priestoroch telocvične. Zdieľajú spoločnú jedáleň s deťmi zo základnej školy, zachované sú prísne hygienické štandardy. „Pre účel dlhodobej evakuácie s poskytnutím núdzového ubytovania (nad 24 hodín) a stravovanie v priestoroch základnej školy Hollého 66, mesto v súčinnosti s Okresným úradom Žilina zabezpečí pre evakuovaných prikrývky, spacie vaky a skladacie postele. Stravovanie bude zabezpečované v priestoroch telocvične pre dospelých a v školskej jedálni pre školopovinné deti, za prísnych hygienických podmienok,“ uvádza vyhláška.

Pre bezpečnosť oboch skupín je na mieste posilnená hliadka Mestskej polície Žilina, ktorá bude vykonávať nepretržitý dohľad nad priestorom. „Mestská polícia bude strážiť aj priestor základnej školy, aby nedochádzalo k prípadným konfliktom. “Nad celým priestorom školského areálu bude mať dohľad mestská polícia za účelom zabezpečenia poriadku a bezpečnosti,” uzatvára mimoriadna vyhláška, ktorú podpísal primátor Igor Choma.
Dopravný servis
Fatranská
Policajná hliadka
12:53
Strečno
Kolóna
12:52
Radoľa
Kolóna
12:52
Strečno
Jama na ceste
12:52
Mojšova Lúčka
Kolóna
12:44
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia